Header ad

پارک وکیل آباد مشهد

پارک وکیل آباد مشهد

مشهد یکی از توریست پذیر ترین شهر های ایران است . علاوه بر وجود حرم امام رضا (ع) در این شهر جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی در این شهر وجود دارد که توریستان داخلی و خارجی را جذب خود کند در زیر به معرفی یکی از قدیمی ترین جاذبه های این شهر پرداخته ایم.

پارک وکیل آباد یکی از زیباترین تفریحگاه‌های قدیمی شهر مشهد است. این پارک که در جنوب غربی مشهد در بلوار وکیل آباد قرار گرفته؛ در سال ۱۳۴۸ از سوی یک خیر وقف عموم شده و به شهرداری واگذار شده است.

وکیل آباد یکی از خوش آب و هواترین مناطق شهر مشهد است و به خاطر قدمتی که دارد همیشه یکی از مکان‌های مورد توجه مردم مشهد و توریست‌ها برای تفریح و گردش بوده است.

باغ زیبای وکیل آباد حدود ۷۰ هزار هکتار زمین دارد، درختان کهنسال کاج، چنار و… این زمین‌ها را پوشانده‌اند. همچنین پارک وکیل آباد دارای رودخانه فصلی می‌باشد که آب آن از قنات‌های اطراف تامین می‌شود.

شهرداری مشهد با ایجاد امکانات رفاهی در منطقه ییلاقی وکیل آباد، جدول‌ها، پیاده‌روها، وسایل بازی و… استفاده از آن را برای عموم راحت کرده است. همچنین وجود رستوران‌ها، کافه ها، شهربازی و… مردم زیادتری را به این پارک جذب می‌کند.

پارک وکیل آباد مشهد

جالب است بدانید امکاناتی همچون اورژانس، بانک، فوریت‌های پلیسی و… در این مکان برای راحتی حال استفاده کنندگان وجود دارد. همچنین در همجواری پارک وکیل آباد باغ وحش مشهد قرار دارد که از قدیم به عنوان یکی از آثار دیدنی این شهر شناخته می شده است. مسافران تور مشهد می‌توانند در یک روز از هر دوی این جاذبه ها دیدن کنند.

بخشی از پوشش گیاهی مشهد را می توانید با بازدید از این پارک مشاهده کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

مطالب مرتبط

1 Comment

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا