Header ad

در فصل زمستان به کجا سفر کنیم؟

ایران کشوری ۴ فصل است و این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که در همه ایام سال بدون اینکه سرما و گرما اذیتتان کند سفر کنید. بسیاری از مردم سفر در زمستان را به خاطر خلوت تر بودن به سفر در سایر فصل های سال ترجیح می‌دهند.  شهرهای جنوبی بهترین گزینه برای سفر در زمستان دارد زیرا در این فصل هوای این شهرها بسیار مطبوع است. اگر به دنبال بهترین مقاصد سفر در زمستان هستید در ادامه با  پارس توریسم  همراه باشید.

هرمزگان

استان هرمزگان یکی از بکرترین و زیباترین استان‌های کشور است که اگرچه جزایر آن به خصوص جزایر کیش و قشم در صنعت گردشگری مورد استقبال عمومی قرار گرفته است اما هنوز از استان‌های محروممان محسوب می‌شود. این استان را می‌توان مناسب‌ترین مقصد سفر داخلی در فصل زمستان دانست.

کیش اولین و مهم‌ترین مقصد سفر در این استان است. جزیره کیش پر از امکانات رفاهی و تفریحی مناسب برای گردشگران است. جدا از طبیعت زیبایش و بناهای تاریخی‌ای دارد تفریحات مصنوعی و ساخته دست انسان نیز در این جزیره وجود دارد. اما هنوز مهم ترین و پرطرفدار ترین جاذبه کیش دریای نیلگون خلیج فارس است.

 قشم  یکی دیگر از مقاصد پر طرفدار جزیره هرمزگان است حتی در میان کسانی که بیشتر اهل سفر هستند قشم محبوب تر از جزیره کیش است. این جزیره مخزن با ارزشی از جاذبه‌های طبیعی است. همچنین استان هرمزگان فرهنگی غنی دارد که برای بسیاری از گردشگران خارجی و داخلی جذابیت دارد.

یزد

 یزد یکی از شهرهای قدیمی مرکز ایران است که بافت قدیمی و خاصی دارد. معماری خانه های یزدی به صورتی است دمای خانه را در تابستان خنک نگه می دارد. از آنجایی که این شهر در تابستان هوای بسیار گرمی دارد فصل زمستان را می‌توان یکی از بهترین فصل ها برای سفر به آن دانست.

از مهم ترین جاذبه های گردشگری یزد می توان به آتشکده، مجموعه امیر چقماق، باغ دولت آباد، مدرسه ضیائیه، خانه لاری ها، نارین قلعه و … دانست.

 سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان هم یکی از استان زیبا و بکر اما محروم در ایران است که پتانسیل فوق‌العاده بالایی برای گردشگری دارد. مردم مهمانواز این استان در چند سال خیر به کمک شبکه های مجازی سعی کرده اند استان خود را به مردم ایران و جهان معرفی کنند.

از جمله معروف ترین جاذیه های این استان می توان به چابهار و شهر سوخته اشاره کرد. این استان مراکز خرید ارزان قیمتی دارد که معروف ترین مارک ها را با قیمت ارزان به مردم ارائه می کند. سیستان و بلوچستان هم به علت آب و هوای گرمسیری که دارد در زمستان گزینه مناسبی برای سفر است.

خوزستان

استان خوزستان در کرانه خلیج فارس قرار گرفته و بیشتر  معروفیتش هم به همین علت است اما این استان زیبایی ها و مناطق دیدنی بسیار دیگری هم دارد.

شوش یکی از شهر های دیدنی این استان است که از قدیمی ترین سکونتگاه های جهان محسوب می‌شود و مقبره دانیال نبی در این شهر معروفیت جهانی دارد. پل معلق اهواز، خانه تیزنو دزفول، پل ساسانی، مسجد جامع دزفول، آبشار شوی و… دیگر جاذبه های گردشگری این استان است.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا