Header ad

یک روستا که عمودی ساخته شده است

روستای روکامادور

جاذبه های طبیعی در جهان بسیار عجیب و غریب هستند . ممکن است شما در طبیعت چیزی را ببینید که تا قبل از آن غیر ممکن می پنداشتید اما طبیعت همه چیز را ممکن می کند.

یکی از قدیمی ترین روستاهای کشور فرانسه، روستای روکامادور نام دارد که از دوران قرون وسطی تا به امروز شهرت زیادی در بین مردم سرتاسر اروپا پیدا کرده است. این روستا چه از نظر مذهبی و چه به لحاظ بناهای تاریخی ای که دارد، زائران و گردشگران زیادی را میزبان بوده است و البته که یک فرق اساسی با بقیه ی روستاها دارد و آن هم این است که روکامادور عمودی ساخته شده است!

روکامادور نام روستایی در جنوب غربی فرانسه است که گفته می شود شخصی به نام سنت آماتور که مالیات چی کتاب مقدس بوده است در این روستا زندگی کرده و همان جا هم مرده است. طبق افسانه ها، بعد از اینکه بدن سنت آماتور پیدا می شود، معجزه های زیادی در این روستا اتفاق می افتند و همین که به اصطلاح قدرت شفا دهندگی آماتور بین مردم شناخته می شود و جا می افتد، این روستا کم کم شاهد زائران زیادی می شود که از گوشه  کنار فرانسه و حتی از کشورهای  دیگر به آنجا می ورند.

این روند کمک کم ادامه پیدا می کند تا اینکه  از طرف پادشاهان و ملکه های آنجا کمک های مالی زیادی برای روستای روکامادور جمع آوری می شود این روستا به جایی با عبادتگاه ها و مکان های مقدس زیادی تبدیل می شود.

پله ها از قسمت پایین شهر شروع می شوند و به سمت کلیساهایی که در بالا قرار دارند می روند، این پله ها را که بالا بروید به حجم وسیعی از ساختمان ها و سازه های مختلف برخورد می کنید. سردسته ی همه ی این ساختمان ها، کلیسای زیارتی نوتردام است که از سال ۱۴۷۹ در تنظیمات کنونی خود بازسازی شده است و شامل بنای چوبی سیاه رنگی است که گفته می شود توسط شخص سنت آماتور ساخته شده است.

زیر این کلیسای زیارتی به راهی باز می شود که زائران می توانند در آنجا جمع شوند، به این مکان فلات سنت میشل گفته می شود و در آن شمشیر شکسته ای نگهداری می شود که ظاهرا مربوط به یکی از قهرمانان گذشته ی این منطقه بوده است.

اگرچه تنها دلیلی که گردشگران زیادی از این روستا دیدن می کنند عمودی بودن آن نیست و موقعیت مکانی، زیبایی های طبیعی و قرار داشتن این روستا روی یک صخره نیز آن را جذاب کرده است اما نمی توان کتمان کرد که یک روستای عمودی به خودی خود پدیده جالبی برای دیدن است

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا