Header ad

تهران‌گردی در پاییز

پاییز، پادشاه فصل‌هاست. در این فصل تنوع زنگی فوق‌العاده چشم‌نوازی وجود دارد؛ هوا بسیار مطبوع است و در اکثر مناطق باران‌های پاییزی می‌بارد. تهران یکی از شهرهایی است که پاییزهای زیبایی دارد. مردم پاییز این شهر را دوست دارند زیرا آلودگی هوا به خاطر بارش‌های باران کمتر می‌شود و هوا تمیزتر است. گردش در یک روز پاییزی در تهران می‌تواند بیشتر از هر تفریحی حال شما را خوب کند. پارس توریسم در ادامه به معرفی بهترین های تهران در فصل پاییزی پرداخته است.

پارک ملت

 پارک ملت را می‌توان یکی از زیباترین پارک‌های تهران در پاییز دانست. این پارک در طول پاییز نارنجی رنگ می شود. همچنین برگ های زرد و نارنجی درختان پاییزی زمین را می پوشاند و منظره ای رویایی را به وجود می آورد. جالب است بدانید پارک ملت به سبک پارک‌های انگلستان ساخته شده است.

دربند و درکه

دربند و درکه از معروف‌ترین و قدیمی‌ترین تفریحگاه‌های شهر تهران هستند. بسیاری از مردم این مکان‌ها را به هر جای دیگر در تهران ترجیح می‌دهند. وجود رستوران‌ها، سفره‌خانه‌ها و همچنین دستفروش‌ها در این مکان‌ها بر طرفدارهای آن افزوده است. دربند و درکه به خاطر طبیعت بکری که دارند در پاییز بسیار زیباتر از همیشه می‌شوند درخت ها رنگ عوض می کنند و چتری از رنگ‌های قرمز و نارنجی و زرد و سبز بر سر مردم می گسترانند.

باغ فردوس

باغ فردوس را می‌توان یکی از آرام‌ترین و تمیزترین فضاهای فرهنگی تهران دانست. این مجموعه به خودی خود محیطی آرام و دلنشین دارد که این محیط در پاییز خصوصا وقتی نم نم باران می‌زند بسیار زیباتر می شود. عمارت باغ فردوس در پاییز مانند کارت پستالی است که در آن یک امارت زیبا را میان طبیعتی  نارنجی رنگ نقاشی کرده‌اند.

پارک جمشیدیه

پارک جمشیدیه نیز یکی از طبیعت‌های زیبای تهران است که در پاییز رویایی می‌شود. این پارک که قدمت زیادی دارد و پر است از درختان کهنسال در پاییز یک‌سره نارنجی پوش می‌شود. اگر در فصل پاییز قدم زدن در این پارک را انتخاب کنید انگار در میان جنگلی بسیار زیبا قدم می زنید.

منبع نوشته:http://www.parstourism.ir/

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا