همه ی نوشته ها در: محیط زیست

تالاب نیشکر خرمشهر به طور کامل تخلیه نمی شود

تالاب نیشکر خرمشهر به عنوان یکی از زیبایی های شهر خرمشهر، وضعیت بعضا نگران کننده ای پیدا می کند. معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار خرمشهر گفت: میزان ورود پساب به تالاب ناصری( نیشکر) کنترل … ادامه مطلب »

روز جهانی اقیانوس ها و خطراتی که بیشتر می شوند

۱۸ خرداد، از سوی یونسکو، به عنوان روز جهانی اقیانوس ها نامگذاری شده است، تا بهانه ای باشد برای بیشتر متوجه شدن خطرات پیش روی اقیانوس ها و  محیط زیست جهانمان. در همین رابطه، با … ادامه مطلب »

جشنواره فیلم سبز، برای محیط زیست گرانبهایمان

اگر هنرمند هستید و در زمینه فیلم و عکس و هنرهای تجسمی فعالیت می کنید، آرشیوهایتان را بررسی کنید. چرا که فقط تا فردا برای ارسال آثارتان به جشنواره فیلم سبز ایران وقت دارید. مهلت … ادامه مطلب »

تونل عشق، رویایی نه برای عشاق جوان که برای همه

در پست قبلی به معرفی جاذبه های گردشگری اوکراین پراختیم و در آن اشاره ای هم به تونل عشق کردیم. تونل عشق با آن سبزی خاصش، به محلی شگفت انگیز برای مسافران تبدیل شده است. … ادامه مطلب »

وقتی خود ایرانیان اهمیت جاذبه‌های گردشگری‌شان را نمی‌دانند، دیگر چه انتظاری از سایر کشورهای جهان می‌توان داشت؟ حال‌آنکه بسیاری از جهانیان، از اهمیت ایران بیشتر از خود ایرانیان اطلاع دارند. نکته قابل توجه در این … ادامه مطلب »

آشپزی ایرانی – باشت کهگیلویه و بویر احمد

آشپزی ایرانی جزو مطرح‌ترین آشپزی‌های جهان است و تنوع باورنکردنی‌اش گردشگرانی را که پا به میهن عزیرمان می‌گذارند، شگفت‌زده می‌کند. شمال، جنوب، شرق و غرب ایران، مملو از آداب و رسوم‌ها و به تبع آن … ادامه مطلب »

یکی از مکان‌هایی که همه ساله منجمان زیادی را از سرتاسر کشور به سوی خود فرا می‌خواند، منطقه‌ای کویری‌ست که می‌تواند بهترین مکان برای غور در عالم اجرام آسمانی باشد. گروه‌های منجمان در تمام فصول … ادامه مطلب »