Header ad

احتمال ابتلا به ویروس کرونا در سفرهای زمینی چقدر است؟

احتمال ابتلا به ویروس کرونا در سفرهای زمینی چقدر است؟

برای پیشگیری از ابتلا، موارد مهم مانند شستن دستان همیشه توصیه می‌شود. همچنین به مسافران پیشنهاد می‌شود كه از تماس با چهره خودداری كنند و هنگامه سرفه یا عطسه بسیار مراقب باشند و از افرادی که آشکارا بیمار هستند و بهداشت شخصی خوبی ندارند، فاصله بگیرید.

محققان همچنین دریافتند که اگر محدودیت‌های سفر با مداخلات بهداشت عمومی و تغییرات رفتاری که خطر انتقال ویروس را کاهش می‌دهد، جابجا نشوند، ممنوعیت‌ها به تنهایی کافی نیستند. آن‌ها گفتند، موثرترین راه برای کند کردن یا متوقف کردن بیماری همه‌گیر عفونی، کاهش انتقال است. این کار از طریق روش‌های استاندارد برای کاهش خطر انتشار میکروب انجام می‌شود: مرتبا دستان خود را بشویید، از تماس با صورت خودداری کنید و از مریض بودن دوری کنید. آموزش مسافران و عموم در مورد ویروس پس از خرید بلیط قطار نیز کمک می‌کند.

محققان در این باره نوشتند: «با حرکت به جلو، انتظار داریم محدودیت‌های سفر به مناطق آسیب دیده COVID-19 اثرات اندکی داشته باشد و مداخلات کاهش انتقال بیشترین فایده را برای کاهش بیماری همه‌گیر فراهم کند.»

علاوه بر این، تهیه نکردن بلیط اتوبوس رویال سفر از سایت‌های خرید بلیط و ترغیب مردم به خود قرنطینگی پس از قرار گرفتن در معرض خطر احتمالی ماندن در خانه و جلوگیری از تماس با دیگران به مدت ۱۴ روز به جلوگیری از شیوع بیماری کمک می‌کند. اگر علائمی دارید، برای جلوگیری از گسترش میکروب‌های دهان و بینی از ماسک استفاده کنید.

برای جلوگیری از انتشار ویروس، قطارها، اتومبیل‌ها و اتوبوس‌ها هر ۷۲ ساعت یک‌بار ضدعفونی می‌شوند و روزانه سطوح لمس شده در ایستگاه‌ها ضد عفونی می‌شوند. اما مسئله اینجاست که ما نمی‌توانیم در یک حباب زندگی کنیم و بتوانیم به طور کلی وارد حمل و نقل عمومی نشویم.

با این وجود، نکات و ترفندهای مختلفی وجود دارد که افراد می‌توانند هنگام اطمینان از حمل و نقل عمومی، خود را در معرض خطرات احتمالی قرار ندهند. به عنوان مثال، بهداشت دست یكی از مهم‌ترین راه‌های ایمن ماندن است

پایانه اتوبوسرانی مشهد

اگرچه که به گفته پژوهشگران صحبت کردن با تلفن همراه در وسایل نقلیه اشکالی ندارد، مگر اینکه کسی به طور مستقیم روی آن سرفه کند، چندین متخصص توصیه می‌کنند در حالی که از دستگاه‌های تلفن همراه شخصی استفاده می‌کنید وارد وسیله حمل و نقل و عمومی نشوید.

احتمال ابتلا به ویروس کرونا در سفرهای زمینی چقدر است؟

در حالی که ممکن است این یک عادت سخت باشد، محققان توصیه می‌کنند رفتارها و الگوهای خاصی را تغییر دهید تا به شما یادآوری کند که گوشی خود را در اتوبوس یا قطار لمس نکنید. به عنوان مثال، تلفن خود را در مکانی قرار دهید که معمولا در آن دسترسی کم است، مانند قسمت دیگری از کیف یا جیب متفاوت.

برای احتیاط بیش از حد، صفحه گوشی خود را با پاک‌کن ضد باکتری تمیز کرده و بعد از لمس کردن گوشی، دستان خود را با صابون و آب بشویید.

احتمال ابتلا به ویروس کرونا در سفرهای زمینی چقدر است؟

تقریبا هر متخصص پیشنهاد می‌کند که پس از خروج از هر نوع وسیله حمل و نقل عمومی، ضد عفونی کننده دست استفاده شود. اگر شما فورا به آب یا صابون دسترسی ندارید، از یک ضدعفونی کننده دستی مبتنی بر الکل استفاده کنید.

اگر کسی در قطار یا اتوبوس مشغول سرفه یا عطسه است باید به سمت دیگر راه آهن حرکت کنید، یا در توقف بعدی از آن خارج شوید و رفت و آمد خود را در بخش دیگری ادامه دهید. همچنین استفاده از مرطوب کننده را برای جلوگیری از خشک شدن دست به دلیل شستشوی مداوم توصیه می‌شود. البته استفاده از ماسک گاهی اوقات می‌تواند آسیب بیشتری به همراه داشته باشد زیرا افراد به احتمال زیاد هنگام تلاش برای تنظیم یا لمس ماسک خود، صورت خود را لمس می‌کنند.

اگر این امکان‌پذیر نیست، پس از گذشت زمان از حمل و نقل عمومی، دستان خود را ضد عفونی کنید و مطمئن شوید که بعد از تماس با دسته‌ها یا صندلی‌ها، بینی، چشم‌ها و دهان خود را لمس نکنید. اگر تصمیم دارید از دستمال یا پارچه‌ای برای نگه داشتن صندلی‌ها و نرده‌ها استفاده کنید، پارچه را پس از آن در سطل زباله بیندازید .

انتخاب غذایی مطمئن

پیشنهاد می‌شود از رستوران و غداخوری‌های دور افتاد از شهر برای صرف وعده‌ غذایی پرهیز کنید و به جای آن از رستوران و غذاهای هتل خود استفاده کنید. یا اگر برایتان مقدر است در سفرهای داخلی از خانه غذایی همراه خود داشته باشید. همچنین برای اطمینان بیشتر بهتر است از غذاهای بسته بندی که در ساخت آنها کمترین دخالت دست وجود دارد استفاده کنید.

بهتر است در طول سفر کمی رژیم غذایی خود را تغییر بدهید و اگر رژیم خام‌خواری دارید به سمت غذاهای گریل و خوب پخته شده روی بیاورید زیرا سبزیجاتی مانند کاهو و پیاز و هویج و… که از زمین برداشت می‌شوند اگر به خوبی شسته نشوند حامل انتقال میکروب هستند. همچنین بهتر است در طول سفر میوه‌ها را با پوست مصرف نکنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا