Header ad

باغ پرندگان مشهد

باغ پرندگان مشهد

شهر مشهد یکی از توریست‌پذیرترین شهرهای ایران است. در واقع می توان گفت این شهر زیارتی سالانه بیشترین مسافر داخلی و خارجی را به خود جذب می کند. اگرچه علت اصلی این امر را باید وجود حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد دانست اما علاوه‌بر وجود حرم امام رضا(ع) جاذبه‌های گردشگری طبیعی، تاریخی و ساخته دست بشر زیاد دیگری نیز دارد که گردشگران را به خود جذب می‌کند. یکی از این جاذبه‌ها باغ پرندگان است که در ادامه به طور مختصر به معرفی آن پرداخته ایم.

باغ پرندگان مشهد در  منطقه تجاری “سپاد” قرار دارد. این باغ اولین باغ پرندگان شرق کشور است. در این باغ انواعی از کمیاب‌ترین پرندگان سراسر دنیا  زندگی می‌کنند. یک امکانی که در باغ پرندگان مشهد وجود دارد حضور همیشگی و شبانه روزی  تیم پزشکی برای تامین سلامتی بازدیدکنندگان و همچنین پرندگان است.

باغ پرندگان مشهد

باغ پرندگان مشهد با  مجوز سازمان دامپزشکی تاسیس شده است که این امر باعث می‌شود تمامی استانداردهای لازم برای زندگی پرندگان در این باغ رعایت شود.

 

باغ پرندگان را می‌توان یکی از تازه تاسیس‌ترین جاذبه‌های گردشگری مشهد دانست. این باغ در سال ۱۳۹۳ افتتاح شده شده است. از ویژگی‌های اصلی این باغ که مسافران تور مشهد را به خود جذب می‌کند زیبایی محیط این باغ است. پل‌های چوبی، سنگ فرش‌ها، آبشار و پوشش‌های گیاهی همگی محیطی زیبا و رویایی را به وجود آورده‌اند.

در حال حاضر باغ پرندگان مشهد زیستگاه  ۷۰۰ پرنده است. گردشگران می‌توانند با بازدید از باغ پرندگان ضمن لذت بردن از تماشای پرندگان اوقات خوشی را در محیط زیبای این باغ سپری کنند و در کنار سفر زیارتی خود سفری تفریحی و لذت بخش را تجربه کنند.

مطالب مرتبط

2 Comments

  1. سپیده

    من چند روز پیش مشهد بودم و به دیدن باغ پرندگان رفتم، باید بگم افتضاح بود، محیط خیلی دلگیر و کوچیک بود، فضای اختصاص داده شده به پرنده ها خیلی کوچیک و اغلب کثیف بود، برخورد مسئولین بد و بی ادبانه و قیمت بلیط به نسبت مکان خیلی گرون، و در کل بدترین بدترین باغ پرندگانی بود که تا الآن رفتم

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا