الموت، منطقه اعجاب‌انگیز+تصاویر

الموت، یکی از زیباترین و عجیب‌ترین منطقه‌های قزوین و یکی از بهترین مناطق گردشگری ایران است. این منطقه پر از مناطق بکر، بناهای تاریخی و پر از قصه‌ ها و روایت های عجیب و غریب است. نام الموت با آمدن حسن صباح و رواج فرقه اسماعیلیه  به این منطقه مطرح شد.

 

قلعه الموت

قلعه الموت که مقر حسن صباح بود. امروزه یکی از دیدنی ترین و شناخته شده ترین جاذبه های توریستی الموت است. در واقع می توان گفت بسیاری از کسانی که الموت را به عنوان مقصد سفر انتخاب می کنند در ابتدا می خواهند قلعه آن را ببینند اما در طول سفر با شگفتی های این منطقه آشنا می شوند.

روستای آتان

در اطراف الموت روستاهای عجیب زیادی وجود دارد. برای مثال می توان به روستان آتان که به صورت پلکانی ساخته شده است؛ روستای کله بزی ها که مردم آن هنوز به زبان «مراقه‌ای» حرف می‌زنند. این روستا به این خاطر به کله بزهی ها شهرت گرفته است که مردم آن از قدیم الایام دور کله بزهی که در میدان اصلی  روستا قرار دارد جمع می شوند. اکثر روستاهای این منطقه هنوز دور از تکنولوژی به زندگی خود ادامه می دهند.

دریاچه اوان

دریاچه اوان یکی  دیگر از جاذبه های الموت است این دریاچه حدود ۷ هکتار مساحت دارد و یکی از اصلی ترین زیستگاه های پرندگان مهاجر در ایران بشمار می آید. جالب است بدانید شنا کردن در این دریاچه ممنوع شده است.

از دیگر جاذبه های توریستی این شهر می توان به دژ لمبسر، درخت خونبار روستای زرآباد، غارهای طبیعی دره اندج رود و بسیاری دیگر از قلعه ها، بناها، چشمه ها، دریاچه ها و امام زاده های دیگر اشاره کرد.

الموت یک منطقه کوهستانی است. حتی در تابستان هم شب های بسیار خنکی دارد. بنابراین اگر قصد سفر به این منطقه را دارید حتما للباس گرم و تجهیزات با خود بردارید.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *