پیش بینی وضعیت آب و هوای آخر هفته

پیش بینی وضعیت آب و هوا

کارشناس هواشناسی از خنک شدن هوا در پایان این هفته خبر داد که این خبر خوبی برای مسافران و کسانیست که قصد تفریحات روباز در آخر هفته را دارند.

از بعدازظهر پنجشنبه در شمال غرب و سواحل دریای خزر دما کاهش نسبی می یابد.
به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، از سه‌شنبه تا پنجشنبه ۹۶/۵/۱۹ آسمان غالب مناطق کشور را صاف و آفتابی پیش بینی نمود.

احد وظیفه : ازبعدازظهر امروز پنجشنبه (۱۹ مرداد) با نفوذ جریان‌های خنک شمالی در شمال غرب و استان‌های ساحلی دریای خزر و روزجمعه(۲۰ مرداد) در شمال شرق کشور کاهش ۲ تا ۶ درجه دما رخ خواهد داد. این وضعیت بعدازظهر روز پنجشنبه با وزش باد، افزایش ابر و بارش پراکنده در بخش‌های شمالی استان‌های آذربایجان شرقی وغربی، اردبیل و رگبار و رعد و برق در گیلان و مازندران همراه خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: در روز جمعه (۲۰ مرداد) در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی و مناطقی از گیلان، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی ابرناکی، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

پیش بینی آب و هوا

اما آب و هوای سایر مناطق کشور:

وقوع گرد و غبار در برخی مناطق کشور

به گفته وظیفه، بعدازظهر روز پنجشنبه در مناطقی از جنوب شرق کشور در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان نیز افزایش ابر و رگبار پراکنده باران دور ازانتظار نیست. امروز نیز در نوار شرقی کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در منطقه زابل گاهی با گرد و خاک همراه خواهد بود. همچنین روزهای پنجشنبه وجمعه بر شدت وزش باد و گرد و خاک در این منطقه افزوده می‌شود.

وی افزود: دریای خزر در روز جمعه مواج خواهد بود

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی اظهار کرد: تهران در روز پنجشنبه (۱۹ مرداد)، صاف در بعدازظهر نیمه ابری، گاهی همراه وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۶ و ۲۴ درجه سانتیگراد و در روز جمعه (۲۰ مرداد)، کمی ابری تا نیمه ابری گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۶ و ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *