کدام کشورها قوی ترین پاسپورت ها را دارند – سال ۲۰۱۷

قوی ترین پاسپورت های جهان 2017

داشتن یک پاسپورت قدرتمند یکی از نعمت هاییست که بسیاری از گردشگران اهمیت آن را درک کرده اند. اگر شما پاسپورت یک کشور قوی را داشته باشید به راحتی میتوانید به هرکجای دنیا که می خواهید سفر کنید و در بسیاری از این سفرها نیازی به ویزا نخواهید داشت. اما درعوض اگر پاسپورتان و در واقع کشورتان آنچنان قوی نباشد برای گرفتن ویزای کشورهای مختلف و سفر به آنها کار سختی در پیش خواهید داشت.

این فقط رنگ خارج یا تعداد صفحات در داخل نیست، زیرا هر کشوری با دیگران مذاکره می کند، برخی از گذرنامه ها قوی تر می شوند. این که آیا شهروندان می توانند گذرنامه خود را فریب دهند و یا آداب و رسوم گذشته را فریب دهند یا اینکه پس از ورود به ویزا آسان است، هر گذرنامه ای در کشور دارای مجموعه ای از مقررات منحصر به فرد خود است.

قوی ترین پاسپورت های جهان
شاخص گذرنامه، که هر ساله گذرنامه های جهان را برای شناسایی قدرتمندترین کشورها در نظر می گیرد، آخرین رتبه بندی خود را در ماه ژانویه منتشر کرد. چندین کشور در دسترسی جهانی به دارندگان گذرنامه خود را به یکدیگر متصل می کنند، بنابراین برای رسیدن به بالای ۲۵، یک کشور حداقل باید ششمین قدرتمند باشد. در اینجا ۲۵ قدرتمند ترین گذرنامه در جهان وجود دارد. در ادامه اشاره به بعضی از این ۲۵ کشور خواهیم کرد:

استرالیا

کره جنوبی

یونان

نیوزیلند

کانادا

ایرلند

مالزی

ژاپن

پرتقال

لوکزامبورگ

اتریش

بلژیک

هلند

ایالات متحده

ایتالیا

انگلیس

نروژ

سوئیس

و …

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *