Header ad

پارک علمی پروفسور بازیما مشهد کجاست؟

پارک علمی پروفسور بازیمای مشهد

پارک های علمی جذابیت فراوانی برای افراد در کلیه سنین ها و به خصوص کودکان کنجکاو و بازیگوش دارند. در این مطلب یکی از بهترین پارک های علمی ایران را معرفی خواهیم کرد.

پارک علمی پروفسور بازیما، یکی از جدیدترین و منحصربه‌فردترین جاذبه‌های گردشگری مشهد است. این پارک علمی، اولین و مجهزترین پارک علمی ایران است و در حال حاضر هیچ نمونه‌ی مشابهی با آن نخواهید یافت. حضور در این پارک آنقدر لذت‌بخش هست که به مسافران تور مشهد توصیه می‌کنیم بازدید از آن را در برنامه‌هایشان بگنجانند.

پارک‌های علمی، یکی از جدیدترین و لذت‌بخش‌ترین راه‌های آشنایی با حقایق علوم هستند. این پارک‌ها ظرفیت خوبی برای جذب گردشگران و کسب درآمد دارند. خوشبختانه در سال‌های اخیر، در کشور ما هم به این پارک‌ها توجه خوبی شده‌است و به زودی علاوه بر مشهد، شاهد افتتاح چنین پارک‌هایی در چند شهر مختلف کشور خواهیم بود.

پارک عملی بازیما، در فروردین ماه ۱۳۹۵ در محیطی به وسعت ۲۱۰۰ متر در طبقه چهارم مجتمع تجاری وصال افتتاح شد. در قسمت‌های مختلف این پارک علمی، موضوعاتی از علوم زیست‌شناسی، زمین‌شناسی و نجوم در قالب بازی، سرگرمی و نمایش، به مخاطبان ارائه می‌شود. در بازیما، آخرین و به‌روزترین تکنیک‌ها و متدهای آموزشی جهان، بومی‌سازی شده و قابل ارائه به بازدیدکنندگان است. طراحی و انتخاب قسمت‌های مختلف پارک به گونه‌ایست که بازدید از آن نه تنها برای کودکان، بلکه برای کلیه افراد با سنین مختلف، جذاب و آموزنده باشد.

پارک علمی پروفسور بازیما

در قسمتی از این پارک علمی، به ماشین زمان سوار می‌شوید و زمان‌های ابتدایی خلقت را مشاهده می‌کنید؛ در قسمتی دیگر سوار شبیه‌ساز پرواز می‌شوید و پروازی هیجان‌انگیز را تجربه می‌کنید و در بخشی دیگر، سوار زیردریایی می‌شوید و دنیای زیر آب را تجربه می‌کنید.

یکی از بخش‌های جالب پارک علمی پروفسور بازیما، بخش آشنایی با بدن انسان است. در این قسمت، از طریق دهان یک انسان غول‌آسا، وارد بدن او می‌شوید و مثل یک دستگاه آندوسکوپی، اندام‌های داخلی او را مشاهده می‌کنید.

آشنایی نوجوانان با آموزش‌های جنسی لازم، یکی از آموزش‌های حیاتی‌ست. اما بیان این مسائل به نوجوانان برای بعضی از والدین دشوار است. در پارک علمی بازیما و در قسمتی که مخصوص دختران نوجوان است، آموزش‌های علمی لازم و صحیحی که هر دختری در سن بلوغ باید بداند، با روش‌های جذاب که کاملا مطابق با اصول روانشناسی هستند، ارائه می‌شود.

پارک علمی پروفسور بازیما در شمال شهر مشهد، در انتهای بلوار خیام شمالی قرار گرفته‌است. علاوه بر خودروی سواری، امکان دسترسی به این مرکز با خط مترو و خطوط اتوبوس‌رانی هم وجود دارد. این مرکز تفریحی شهر مشهد، در کنار مجتمع تجاری الماس شرق قرار دارد. پس اگر قصد خرید در این مرکز تجاری را دارید، بازدید از پارک علمی بازیما، گزینه‌ای بسیار خوب برای پر کردن بقیه وقتتان در آن روز است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا