Header ad

نیمه شعبان را در مشهد مقدس باشید

 

نیمه شعبان یکی از مهم ترین و باشکوه ترین اعیاد شیعیان سراسر جهان است. تعداد زیادی از ایرانیان مایلند تا در این عید مهم، در حرم مطهر امام رضا (ع) باشند.

با توجه به اینکه فردا نیمه شعبان است، تصمیم داریم به ذکر برخی نکات درباره سفر به مشهد بپردازیم که مسافران تور مشهد باید رعایت کنند.

نکاتی که باید رعایت کنید:

١- اول حتما یک نقشه از مشهد را تهیه کنید . ترجیحا قبل از سفر و ورود به مشهد اینکار انجام شود . ( از اینترنت هم میشه دانلود کرد ) .
٢- الان مبادی ورودی شهر خیلی شلوغ است . سعی کنید ساعت ورود خودتان به شهر را طوری انتخاب و تنظیم کنید که بین ساعت ٩ صبح تا ٢/۵ ظهر و ۵ بعد از ظهر تا ١١ شب وارد شهر نشید . چون حسابی تو ترافیک گیر میکنید .
٣- سعی کنید اگر جا و مکانی برای خودتون دست و پا نکردید . قبل از سفر این کار را بکنید . و تلفنی رزرو جا بکنید . سعی کنید هم اگر این کار را نکردید در جاهای مطمئن اقامت بکنید . در خیابان خیلی از منازل شخصی را هم اجاره می دهند . ولی سعی کنید از هتل ها و یا هتل آپارتمانها استفاده کنید . اگر هم جا نبود . مناطق عمومی و پارکها شب اقامت نکنید . البته نوروز امسال یکم سردتر از پارسال هست . و شب موندن بیرون به صلاح نیست .
۴- کرایه تاکسی ها اصلا زیاد نشده و هر کورس تاکسی شخصی ١۵٠ تومان و تاکسی های رسمی نیز همه تاکسی متر دارند . از فرودگاه به دورترین نقطه شهر بیشتر از ۵٠٠٠ تومان نمیشه . مراقب باشید . بیشتر نگیرند . به هر حال قیمتهای حمل ونقل درون شهری از تهران کمتر است . حواستون جمع باشه . بازار کلاه بازی هم داغه .
۵- مراکز خرید اصلی در مشهد چند نقطه است : ١- مرکز خرید الماس شرق واقع در شمال مشهد که بزرگترین مرکز خرید سر پوشیده در حال حاضر در کشور است . ٢- مرکز خرید زیست خاور در میدان تقی آباد ( دکتر شریعتی ) . ٣- مرکز خرید سپاد در نزدیکی الماس شرق ۴- مرکز خرید پروما واقع در میدان جانباز که مرکزی بسایر لوکس و گران است ۵- مرکز خرید کیان سنتر که جدید افتتاح شده در نزدیکی میدان قائم در حاشیه بلوار جانباز که البته تو مایه های پروما هست و کمی گران . ۶- مرکز خرید حکیم در خیابان امام خمینی نزدیک میدان شهدا که اجناس ارزانی دارد . ٧- بازار رضا کنار حرم مطهر که توصیه میکنم فقط در اون سیاحت کنید و خرید نکنید . چون گران و کم کیفیت است . ٨- بازارهای لباس خیابان قدیمی جنت در خیابان امام خمینی برای خرید بدک نیست . ٩- لوازم صوتی و تصویری در خیابان سعدی که خیلی تنوع دارد . ١٠ – بازار خیابان راهنمایی و احمد آباد که بسیار متنوع است . ولی پیاده روی زیادی دارد . ١١- بازار های ییلاق طرقبه و مجتع تجاری تفریحی بعثت در طرقبه ١٠ کیلومتری غرب مشهد که اجناس صنایع دستی و بومی در اونجا زیاد دیده میشه . سوغات زیادی هم داره توصیه میکنم یک سر بزنید .البته توصیه میکنم حتما از الماس شرق و طرقبه دیدن کنید .

وضعیت آب و هوا

شهرستان‌های مختلف استان خراسان رضوی آب‌وهوای گوناگونی دارند. بعضی از شهرستان‌های مرتفع از بارندگی بیشتری برخوردارند، اما در مجموع استان خراسان، استانی معتدل و خشک است. در سال‌های اخیر به علت مصرف بالای آب، کل استان و به ویژه شهر مشهد در معرض خشکسالی قرار گرفته است. این مسئله تا جایی پیشرفته که گاهی آب سطح شهر جیره‌بندی می‌شود. خوشبختانه در سه سال گذشته با تمهیداتی که اندیشیده شده‌، مشکل کمبود آب شهر برطرف شده است.

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا