Header ad

نیمه شب در پاریس؛ هدیه وودی آلن به پاریس و فیلم بازان

نمای آغازین فیلم و نمایی باز از پاریس

سال ۲۰۱۱، وودی آلن در ادامه فیلم سازی هایش در شهرهای گردشگری جهان، به پاریس و رفت یکی از بهترین کارهای چند سال و حتی به جرات دو دهه اخیرش را در پاریس جلوی دوربین برد. رمز و راز و معروفیت پاریس، تاریخ پر از هنر آن و البته داستان جذاب و منسجم وودی آلن، فیلمی لذت بخش را تولید کرده اند.

برای نویسنده‌ای كه خلق داستان از مسیر تخیل میسر است چه چیزی ارزشمند‌تر از این می‌تواند باشد كه آرزوی خیالی‌اش را به واقعی‌ترین شكل ممكن بیابد؟ در «نیمه شب در پاریس» “گیل”(اوئن ویلسون) به سادگی و بدون پیچیدگی به پاریس دهه ۲۰ میلادی پا می‌گذارد. برای نویسنده‌ای كه خلق داستان از مسیر تخیل میسر است چه چیزی ارزشمند‌تر از این می‌تواند باشد كه آرزوی خیالی‌اش را به واقعی‌ترین شكل ممكن بیابد؟ چه اینكه شاید هر داستانی برگرفته از واقعیت باشد اما بدون تردید محصول تخیل نویسنده‌اش است.

در «نیمه شب در پاریس» “گیل”(اوئن ویلسون) به سادگی و بدون پیچیدگی به پاریس دهه ۲۰ میلادی پا می‌گذارد. فقط كافی‌ست نیمه شب هنگام نواخته‌شدن زنگ كلیسا در خیابان خاصی باشد تا ماشینی از عهد بوق او را سوار كند و ببرد به دهه‌ی به گمانِ او جادوییِ پاریس.

نمای آغازین فیلم و نمایی باز از پاریس
نمای آغازین فیلم و نمایی باز از پاریس

اگر شما خیابانهای سنگ فرش پاریس را سرگردانده باشید، زلزله نور خورشید را که در سین منعکس شده است یا در بسیاری از روشهای بی شماری به عاشقانه پاریس سرازیر شده است، می بینید، زیبایی این شهر عمیق را به قلب خود می اندازد. اگر کسی هست که بتواند در فیلم این عاشقانه تصویری از شهر و فردی که با آن عاشق می شود، تصویر می کند، این وودی آلن است. دوستداران پاریس در خوش شانسی هستند، زیرا آلن چشم های خلاقانه خود را در مورد شهرت نور ما در فیلم نیمه شب در پاریس منتشر کرد که در اوایل سال جاری منتشر شد. جایی که دیگر در پاریس می تواند یکی از جذاب ترین و عاشقانه ترین فیلم های سال باشد؟ مهمان ما در پاریس اجاره آپارتمان کامل خواسته اند که در آن برخی از صحنه های زرق و برق دار فیلم برداری شده است، و ما همه را در اینجا نشان می دهد. با ما همراه باشید و با سحر و جادو پاریس با بازدید از برخی از مکان های مورد علاقه خود که در آن ویدوی آلن فیلم Midnight در پاریس فیلم برداری شده است!

بعضی از لوکیشن های اصلی فیلم:

باغ مونه در گینهنی. …
موزه رودین. …
قصر و باغ ورسای. …
هتل لری بریستول. …
Les Puces de Saint-Ouen. …
رودخانه سینا. …
دیرلل …
بخش لاتین.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا