Header ad

معرفی بهترین رستوران های اصفهان

رستوران شهرزاد اصفهان

داشتن رستوران های خوب، یکی از ویژگی هاییست که یک شهر توریستی باید حتما داشته باشد. اصفهان هم به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری ایران، اگرچه رستوران های با کیفیتی دارد، اما در ابتدای راه است و همچنان باید انتظار وجود رستوران های خوب در آن را داشته باشیم. به هر حال، در این پست قصد داریم چند تا از همان رستوران های خوب فعلی اصفهان را معرفی کنیم. البته توجه کنید که بریانی های معروف این شهر، جزو دسته رستوران ها محسوب نمی شوند ولی حتما باید آنها را تجربه کنید، حتما!

رستوران شهرزاد:

یک اصفهان است و یک رستوران شهرزاد. مگر می شود به اصفهان سفرکنید و از غذاهای خوشمزه ی این رستوران نخورید. این رستوران با اصفهان گره خورده اسا. رستوران شهرزاد پر است از آینه کاری ها زیبا و نقاشی های دیواری که قدمت آنها به سال ۱۳۴۶ بر میگردد.
این رستوران را می توانید در یک خیابان پر دار و درخت چهار باغ عباسی بیابید که خود شبیه به یک موزه ی تاریخی است. علاوه بر آن، این رستوران با مثل زاینده رود و پل خواجو و هتل‌های اصفهان مثل هتل عباسی هم فاصله ی اندکی دارد.
کسانی که تجربه ی صرف غذا در این رستوران را دارند پیشنهاد می کنند که حتما ته چین و باقالی پلو با ماهیچه رستوران شهزاد را امتحان کنند. البته زرشک پلو با مرغ آن را باید امتحان کنید. جالب آنجاست که قیمت غذاها نسبت به کیفیت آنها اصلا گران نیست. تنها مشکل این رستوران، شلوغی آن است، یعنی اگر به موقع نروید می بایست در صف های طولانی بایستید.

رستوران خوان گستر

به خیابان جلفای اصفهان که بروید، آنجا را مملو از کافه، رستوران و شربتخانه خواهید یافت که در میان آنها رستوران خوان گستر کی از بهترین هاست که طرفداران زیادی دارد.
این رستوران معروف است به داشتن میز اردور پر و پیمان و منویی از انواع غذاهای ایرانی و خارجی.
دیوارهای این رستوران مزین شده است به عکس اساتید موسیقی ایران. به خوان گستر که بروید حتما چلو ماهی و خورش ماست آن را امتحان کنید.

رستوران زاگرس بر روی کوه صفه اصفهان
رستوران زاگرس بر روی کوه صفه اصفهان

رستوران های نزدیک آتشگاه و همچنین رستوران روی کوه صفه از جمله دیگر رستوران های زیبای اصفهان هستند. این رستوران ها بعضا با داشتن محیطهایی بسیار خاص، البته قیمت های نسبتا زیادی هم دارند. رستوران کوه صفه، با تله کابین هم قابل دسترسی است.

 

این هم چند تا از فست فودهای خوب و درجه یک اصفهان:

(کد تلفن اصفهان عوض شده پس به جای ۰۳۱۱ باید ۰۳۱۳ را جایگزین کنید.)

رستوران نیکان
اصفهان ، خیابان میر
۶۶۱۳۳۷۵-۰۳۱۱
رستوران خوان گستر
اصفهان ، خیابان نظر شرقی ، هتل جلفا
۶۲۷۸۹۸۹-۰۳۱۱
رستوران تخت جمشید
اصفهان ، خیابان سعادت آباد
۶۶۱۲۴۹۷-۰۳۱۱
۶۶۱۹۷۸۷-۰۳۱۱
پیتزا شب
اصفهان ، خیابان آپادانا دوم
۶۶۲۶۰۰۰-۰۳۱۱
۶۶۲۷۰۰۰-۰۳۱۱
پیتزا گپ
اصفهان ، خیابان میر
۶۶۲۵۶۳۰-۰۳۱۱
پیتزا آرابو
اصفهان ، خیابان نظر شرقی
۶۲۷۶۳۲۵-۰۳۱۱
پیتزا بیگ مگ
اصفهان ، خیابان خاقانی
۶۲۷۸۵۸۱-۰۳۱۱
۶۲۵۴۶۸۲-۰۳۱۱
۶۲۴۳۴۱۲-۰۳۱۱
پیتزا پیتزا
اصفهان ، بوستان سعدی
۶۲۴۱۲۸۳-۰۳۱۱
۶۲۷۶۷۹۲-۰۳۱۱

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا