Header ad

قابلیت ایجاد سالانه ۱۴۰ هزار شغل در حوزه گردشگری و صنایع دستی

معاون رئیس جمهوری:حوزه گردشگری و صنایع دستی قابلیت ایجاد سالانه 140 هزار شغل را داراست

 

«علی اصغر مونسان» معاون رئیس جمهور در حاشیه بازدید از باغ فین کاشان با خبرنگاران گفت و گو کرد و گفت: ایجاد ایجاد سالانه ۷۰ هزار شغل در حوزه گردشگری و ۷۰ هزار شغل در بخش صنایع دستی کشور ممکن است و حتی می توان سال های بعد به این میزان افزود. افزایش سهم گردشگری در تولید ناخالص داخلی و بهره برداری از ظرفیت های این بخش از سیاست های دولت دوازدهم است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با یادآوری اینکه سهم گردشگری بر اساس مزیت های کشور محقق نشده است، ابراز امیدواری کرد که با توجه به تاکید رئیس جمهوری، در دولت دوازدهم یک دوره تحول در بخش گردشگری کشور ایجاد شود.
معاون رئیس جمهوری یادآورشد: سالانه حدود ۵ میلیون گردشگر خارجی وارد کشور می شوند که رقم بسیار کمی بوده و سهم آن در تولید ناخالص داخلی ۲٫۹ (دو نه دهم) درصد است.
مونسان افزود: بر اساس برنامه ای که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است باید آمار ورود گردشگران خارجی برای سال ۲۰۲۵ به ۲۰ میلیون نفر برسد.
وی به جاذبه های و قابلیت های فراوان گردشگری در کشورمان اشاره کرد و افزود: گردشگری ما مربوط به همه جهان است که مسلمانان یکی از مشتریان جدی آن محسوب می شوند.

منبع

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا