Header ad

مسکو و سن پترزبورگ در یک نگاه

به جرئت می‌توان گفت روسیه پر است از شهرهای زیبا و رویایی که هر کدام جاذبه‌های منحصر به فرد خود را  دارند که در این یاداشت مجال صحبت از تمام آنها نیست؛ از این رو پارس توریسم  فقط به معرفی چند نمونه از مهم‌ترین جاذبه‌های شهرهای مسکو و سن پترزبورگ خواهیم پرداخته‌ایم.

سن پترزبورگ ‌را می‌توان بعد از مسکو یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین و حتی پر ماجراترین شهرهای روسیه دانست. بزرگ‌ترین موزه‌ها، مهم‌ترین فستیوال‌ها و بهترین هتل‌های روسیه در این شهر دارد.

قلعه پتروپال

در ابتدای شهر سن پترزبورگ یک قلعه مستحکم و زیبا قرار دارد که به منظور مقاومت در برابر سوئدی‌ها ساخته شده است. اما در سال‌های گذشته از این قلعه برای کاربردهای مختلفی استفاده شده است. امروز این بنا به یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های توریستی سن پترزبورک تبدیل شده است.

 

کلیسای رستاخیز

کلیسای رستاخیز را تقریبا می‌توان یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های توریستی سن پترزبوگ دانست. بنا بر روایات روسی به این کلیسا کلیسای بنا شده روی خون نیز می‌گویند زیرا این کلیسا برای یادبود تزار الکساندر که توسط انقلابیون آنارشیست کشته شد ساخته شده است.

قصر یوپوسکی

قصر یوپوسکی یکی دیگر از جاذبه‌های شهر سن پترزبورگ است که در میان توریست‌ها طرفداران زیادی دارد. اگر قصد سفر به روسیه را دارید حتما قصر یوپوسکی را در لیست بازدید خود قرار دهید.

مسکو

مسکو را به‎عنوان پایتخت روسیه می‌توان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شهر روسیه دانست. این شهر در سرشماری سال ۲۰۱۰ پرجمعیت‌ترین شهر قاره اروپا و ششمین شهر پرجمعیت شناخته شد. مسکو جاذبه‎های توریستی فراوانی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره  می‌کنیم.

میدان سرخ

میدان سرخ معروف‌ترین میدان مسکو و همچنین میدان اصلی این شهر است. جالب است بدانید تمام خیابان‌های شهر به این میدان می‌رسد. این میدان حوادث تلخ و شیرین زیادی را دیده و از این نظر قدمت زیادی دارد.

خیابان آربات

خیابان آربات را نیز باید یکی از خیابان‌های مهم و بسیار زیبای مسکو دانست. این خیابان پر است از آثار هنری، آرت شاپ‌ها، موسیقی زنده، مجسمه و… این خیابان سنگ فرش است و زیبایی ویژه ای دارد.

کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای سنت باسیل نه تنها یک کلیسای معروف در روسیه است بلکه در واقع شهرت جهانی دارد. حتما تاکنون بارها تصاویر این کلیسا را دیده اید. سنت باسیل در قرن ۱۶ ساخته شد و علت آن بزرگداشت پیروزی روسیه در برابر لهستانی ها بود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا