Header ad

مداحی وسخنرانی رویانیان در حسینیه علی پروین+عکس

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس جمعه شب به منظور شرکت در مراسم عزاداری حسینی، در هیات علی پروین حضور یافت.

به گزارش پارس توریسم ،محمد رویانیان جمعه شب پس از حضور در هیات علی پروین، دقایق کوتاهی را در جمع حاضرین در ارتباط با واقعه عاشورای حسینی به سخنرانی پرداخت که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

به نوشته یکی از سایتهای هوادار تیم پرسپولیس(قرمزه )گفتنی است؛ مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در این مراسم معنوی با گروهی از جوانان دیدار و گفتگو کرد.

همچنین به نوشته تماشا،آقای رویانیان دراین مراسم به مداحی نیز پرداخته است .

پروین در ماه محرم بیشتر از ماه رمضان نذر و نیاز می کند؛ کسی که بسیاری از نذر هایش را به خواسته مادرش و وصیت او انجام می دهد.

علی پروین از خودش هیئت عزاداری ندارد؛ یعنی او مؤسس یا بانی هیئتی نیست. با وجود این پروین در این ایام خرج زیادی می دهد. او در عزای حسینی، هر شب لواسان را به سمت طرشت طی می کند تا بتواند در هیئت محبان مهدی(عج) حاضر شود.

هیئت محبان مهدی(عج) زیرنظر مهدی عرب ـ یکی از دوستان نزدیک پروین ـ اداره می شود. ایده تاسیس این هیئت زمانی به ذهن او رسید و هنگامی که با استقبال پروین روبه رو شد، دست روی دست نگذاشت. حالا پروین با حضور در این هیئت جمع زیادی از طرفداران اش را هم به طرشت می کشد.

هواداران و البته در مواقعی بعضی بازیکنان نزدیک به وی در هیئت شهدای طرشت عزاداری می کنند؛ بازیکنانی مثل علی انصاریان و بهروز رهبری فرد و البته قدیمی های فوتبال ایران. تا همین چند سال پیش حمید شیرزادگان هم در هیئت عزاداری محبان مهدی(عج) شرکت می کرد؛ اما دیگر او در بین آنها دیده نمی شود.حسین کلانی و همایون بهزادی از دیگر قدیمی های پرسپولیس هستند که در هیئت محبان مهدی(عج) حضور پیدا می کنند. یکی از برنامه های این هیئت، دعوت از هیئت های دیگر تهران است؛ به این ترتیب که دسته ها در هیئت محبان مهدی(عج) حضور می یابند و مراسم سینه زنی شروع می شود. بعد از این مراسم، با کمک مالی پروین شام می دهند. هیئت محبان مهدی(عج) البته ۳، ۴ روز قبل از شروع ماه محرم تشکیل می شود و تا روز بعد از عاشورا ادامه دارد.

پروین فقط در یک حالت به این هیئت نمی رود و آن زمانی است که در خانه اش خرج می دهد. سرمربی سابق پرسپولیس وقتی به لواسان نقل مکان کرد، در زیرزمین خانه اش حسینیه ای ساخت؛ به همین دلیل، گاهی هیات محبان مهدی(عج) به حسینیه لواسان می رود و پروین در آنجا خرج می دهد. شخص پروین به مداحی های این روزها علاقه زیادی دارد و مداحی های حاج منصور ارضی را می پسندد؛ همین طور مداحی های علی انسانی. در حسینیه پروین همه نوارهای این دو مداح موجود است و از بلندگوهای حسینیه پخش می شود. گفته می شود پروین در ماه محرم بیشتر از ماه رمضان نذر و نیاز می کند؛ کسی که بسیاری از نذر هایش را به خواسته مادرش و وصیت او انجام می دهد.

انتهاي پیام

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا