Header ad

سفر به لبنان، از زیبایی های خاورمیانه

بیبلوس لبنان

لبنان در منطقه خاورمیانه روزگاریست که به واسطه اوضاع سیاسی و بعضا ناآرامی هایش شناخته می شود. اما جالب است بدانید که لبنان یکی از زیباترین مناطق خاورمیانه و بلکه آسیاست. آب و هوای بسیار خوب و مناظر طبیعی فوق العاده لبنان باعث شده تا برخی به آن لقب عروس خاورمیانه را بدهند.

لبنان در یکی از غربی ترین نقاط آسیا در غرب کشورهای عراق و سوریه قرار دارد. این کشور دقیقا در قسمت شرقی دریای مدیترانه قرار دارد و بنابر این هم آب و هوایی بسیار مطلوب دارد و هم اینکه به ساحلی زیبا از دریای مدیترانه دسترسی دارد.

اگر به تاریخ علاقه داشته باشید احتمالا می دانید که آن منطقه نزدیک به لبنان و فلسطین در گذشته جایگاه تمدن های بسیاری بوده است. همین مسئله باعث شده تا لبنان پر باشد از امکان تاریخی بسیار قدیمی باشکوه و دیدنی. در واقع با سفر به لبنان و بیروت، هم از دیدن بناهای تاریخی به جا مانده از تمدن هایی از جمله امپراطوری رم بهره مند می شوید و هم با مناطق طبیعی بکر آن روبرو خواهید شد. لبنان چند جنگل، غار و ساحل صخره ای بسیار زیبا دارد.

بیروت لبنان
بیروت لبنان

البته در هنگام سفر به لبنان شایسته است که بعضی از نکات امنیتی را در نظر داشته باشید. لبنان از شمال و شرق با سوریه و از جنوب با اسرائیل همسایه است. به خصوص در سال های اخیر مرزهایی که با سوریه مشترک بوده اند بعضا ناامن بوده اند. پس بهتر است که به همان شهرهای مرکزی بسنده کنید و البته جای نگرانی هم وجود ندارد. چرا که بسیاری از زیبایی های لبنان دقیقا در قسمت های مرکزی قرار دارند. قسمت های مهمی از جمله بیروت، طیر (سور) و صیدون (صیدا) که بسیاری از نقاط گردشگری لبنان را دارند، مناطق امنی محسوب می شوند.

بیروت شهر بسیاری به روز و تمیزی هم هست. کافیست نگاهی به عکس های این شهر در اینترنت بیاندازید. با دیدن ساختمان های بلند این شهر در کنار آن ساحل آبی، به حرف ما خواهید رسید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا