Header ad

تهرانی ها بخوانند؛ سفرهای ۱روزه برای تعطیلات نوروز

 

برای تهرانی‌هایی که شاید در تعطیلات نوروز هم وقت سفرهای طولانی را نداشته باشند یا از آنجایی که سفر در عید هزینه بیشتر نسبت به سایر ایام سال دارد شاید نتوانند هزینه سفر در عید را تامین کنند. اگر شما هم از این دست افراد هستید برای اینکه بتوانید خستگی یک سال کار و  تلاش را به‌در کنید و از قافله مسافران نوروزی عقب نمانید می‌توانید به سفرهای کوتاه و یک روزه در اطراف تهران بروید برای اطلاعات بیشتر در خصوص چند نمونه از این سفرها با پارس توریسم همراه شوید.

آبگرم لاریجان

 در ۶۰ کیلومتری شمال شرق تهران، همچنین در ۲۶ کیلومتری شرق شهرستان دماوند آبگرم لاریجان قرار گرفته است. آب این منطقه از گرم فراتر رفته و به آب جوشان تبدیل شده است.

این آبگرم علاوه‌بر اینکه تفریح بسیار مفرحی است؛ خواص درمانی بسیار زیادی نیز دارد. برای درمان دردهای استخوانی، انواع بیماری‌های پوستی، مفاصل و روماتیسم و… بسیار مناسب است. آبگرم لاریجان یکی از نزدیک‌ترین مقاصدی است. با احتساب تمام فواصل و تمام توقف‌های احتمالی شما در طول مسیر ۲ساعت و نیم بیشتر از تهران تا آبگرم لاریجان راه نیست.

دریاچه شورمست

دریاچه شورمست یکی از مناطق زیبای اطراف تهران است که  ۲۰۰ کیلومتر با پایتخت فاصله دارند. همچنین این دریاچه ۵ کیلومتر  تا شهرک صنعتی پل سفید فاصله دارد. در کنار این چشم مناظر طبیعی دیگری  مانند  برج تاریخی لاجیم، قلعه کنگ لو، امامزاده شابالوفلورد، امامزاده سامولا ارفع‌ده، کوه‌های صخره‌ای خروا و نروا و… نیز وجود دارد. جاده ای که به چشمه شورمست ختم می‌شود در دو سمت آسفالته است.

کردان

 روستای کردان کرج  ۱۳۵۰ متر بالای سطح دریا قرار گرفته است. این منطقه طبیعت فوق العاده زیبایی دارد و به شهرهای قزوین، تهران و کرج نزدیک است.  شاهزاده حسین و بی بی شهربانو در این روستا جزء جاذبه‌های این روستا است. در این روستا ویلاهای و پلاژ‌های تفریحی ساخته شده است که این امر نشانه توسعه صنعت گردشگری در این منطقه است.

آبشار گزو

 آبشار گزو یکی از آبشارهایی است که در دل جنگل‌های هیرکانی قرار گرفته است. در پایین این آبشار حوضچه‌ای وجود دارد که محلی مناسب برای شنا کردن است. فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به این آبشار است. لازم به ذکر است که این آبشار مسیر سختی دارد و پس از طی کردن حدود ۲ ساعت و نیم جنگل پیمایی به این آبشار خواهید رسید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا