راهنمای سفر به گلاسکو اسکاتلند

گلاسکو اسکاتلند

معمولا سفر به اروپا را با تور فرانسه و تور انگلیس و ایتالیا و اینها میشناسند. اما دلیل نمی شود که از شهرها وکشورهای دیگر اروپا غفلت کنیم. شهرهایی که بعضا بسیار ارزان هم هستند و البته بسیاری از آنها بسیار سرد و بخچالی اند.

اسکاتلند یکی از کشورهای حوزه بریتانیای کبیر است. پادشاهی اسکاتلند تا سالیان سال زیر پرچم و تخت و شعاع بریتانیا بوده است.

اسکاتلند، شمال کشور U.K.، سرزمین بیابان های کوهستانی مانند Cairngorms و Highlands Northwest است، که با glens (valleys) و glacial glacial glacial (valleys) و lochs (دریاچه ها) متصل است. شهرهای بزرگ آن ادینبورگ، پایتخت، با قلعه تپه ای نمادین آن است، و گلاسکو، که از منظر فرهنگی پر جنب و جوشش مشهور است. اسکاتلند نیز برای گلف شناخته شده است، این بازی برای اولین بار در دوره قدیمی در سنت اندروز در ۱۴۰۰s بازی کرد.

اسکاتلند از شمال با دریای نروژ، از شرق با دریای شمال، از جنوب غربی با دریای ایرلند و از غرب با اقیانوس اطلس شمالی مرز آبی دارد. علاوه بر سرزمین اصلی اسکاتلند در جزیره بریتانیا، اسکاتلند شامل ۷۹۰ جزیره کوچک و بزرگ است. آب‌های ساحلی این کشور، عمدتاً در دریای شمال، منبع بزرگ‌ترین ذخایر نفت خام و گاز طبیعی در بین کشورهای اروپا است.

بخش بزرگی از بلندی‌های بریتانیا در اسکاتلند واقع شده و ناحیه‌ای سرسبز و پوشیده از چمنزار است که قسمت عمده جنگل‌های کشور را دربرگرفته‌است. رودهای زیادی در آن جریان دارند که از آن جمله می‌توان به رودهای دی، کلیاد و توئید اشاره نمود. بلندترین نقطه آن قله بن نویس با ۱۳۴۳ متر ارتفاع است.

گلاسکو اسکاتلند
گلاسکو اسکاتلند

گلاسکو به عنوان یکی از شهرهای بزرگ اسکاتلند، سفر خوبی است که در ادامه آن را معرفی میکنیم. گلاسگو، شهری شلوغ و روبه‌رشد است که به عنوان یک شهر دانشگاهی شناخته می‌شود. البته این شهر علاوه بر دانشگاه، هزاران جاذبه‌ی گردشگری دارد؛ پارک‌های مختلف، مسیرهای پیاده‌روی، بناهای تاریخی، تورهای گردش در طبیعت و موزه‌های متعدد. در واقع در این شهر با هر سلیقه‌ای می‌توانید جاذبه‌ی گردشگری مناسب خود را پیدا کنید و از آن لذت ببرید. این شهر پرشور و هیجان در گذشته یک شهر صنعتی بوده و امروزه خود را به عنوان یک مرکز فرهنگی معرفی کرده است. گلاسگو روح زندگی روستایی به سبک اسکاتلندی را حفظ کرده است و در سفر به اسکاتلند بازدید از آن را نباید از دست بدهید.

بهترین زمان برای سفر
اسکاتلند سرزمینی افسانه‌ای و زیباست. در تمام طول سال می‌توانید برای سفر به گلاسگو برنامه‌ریزی کنید و زمان سفر شما به هدفتان از سفر بستگی دارد. مثلا می‌توانید از فستیوال‌های تابستانی یا خلوتی فصل زمستان لذت ببرید. بنابراین با توجه به الویت‌هایتان در سفر زمان سفر را انتخاب کنید.

هزینه‌های سفر
هزینه‌ی اقامت در هاستل
برای اقامت در خوابگاه هاستل‌ها باید ۱۰ پوند استرلینگ (۴۱ هزار تومان) بابت خوابگاه‌های بزرگتر و ۱۵ تا ۲۰ پوند (۶۲ هزار تا ۸۳ هزار تومان) بابت خوابگاه‌های کوچک‌تر بپردازید. اتاق‌های خصوصی به طور میانگین ۳۵ پوند (۱۴۵ هزار تومان) هزینه دارند. همه‌ی هاستل‌ها وای‌فای رایگان دارند. تعداد کمی از این هاستل‌ها، اتاق بخار هم دارند.

هزینه‌ی اقامت در هتل‌های ارزان
هتل‌های اطراف مرکز شهر از ۷۰ پوند (۲۹۰ هزار تومان) شروع می‌شوند اما هر چقدر از مرکز شهر دورتر شوید هزینه‌ی هتل‌ها کاهش پیدا می کند و به ۳۰ تا ۵۰ پوند (۱۲۴ هزار تا ۲۰۷ هزار تومان) می‌رسد. همه‌ی هتل‌ها وای فای رایگان و پارکینگ دارند. بیشتر آنها رستوران هم دارند. استفاده از سایت Airbnb هم در این شهر بسیار رایج است ولی معمولا تعداد اتاق‌های اشتراکی خیلی محدود است. برای اینکه یک اتاق خصوصی از این طریق کرایه کنید به طور میانگین باید ۳۵ پوند (۱۴۵ هزار تومان) بپردازید. یک واحد کامل ۷۰ پوند (۲۹۰ هزار تومان) هزینه دارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *