Header ad

 راهنمای سفر به استان لرستان

لرستان یکی از زیباترین و در عین حال یکی از استان‌های محروم ایران است. جاذبه‌های طبیعی زیادی در جای جای این استان وجود دارد که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند.

این استان در غرب کشور قرار دارد و بیشتر شهرتش را از کوه‌ها، آبشارها و جنگل‌های بلوطش گرفته است. اگر چه به علت کمبود امکانات رفاهی و همچنین عدم تبلیغات در راستای گستذش صنعت گردشگری این استان نسبت به دیگر قطب‌های گردشگری ایران مهجور مانده است اما امروزه با پیشرفت صنعت هتل‌سازی در این استان تعداد سفر دوستانی که این استان را به‌عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

 چرا استان لرستان؟

لرستان را می‌توان دارای آب‌و هوای چهارفصل دانست. هر کدام از این فصل‌ها چهره طبیعت این استان را به صورت زیبایی در می آورد. لرستان استان سرسبزی است که این سرسبزی جنگل‌های رویایی در آن به وجود آورده است. سفر به این استان برای کسانی که به دنبال سفرهای بکر و دیدن طبیعت زیبا هستند بسیار مناسب است.

 جاذبه‌های استان لرستان

اگر می‌توانید چند روز از وقتتان را برای سفر به لرستان خالی کنید حتما به خرم‌آباد سر بزنید. خرم‌آباد یکی از شهرهای سر سبز و زیبای ایران است. از جاذبه‌های توریستی آن می‌توان به  قلعه فلک الافلاک، دریاچه کیو، بام لرستان، پل شکسته، پل گپ و.. می‌باشد. در ادامه پارس توریسم به‌طور خلاصه به معرفی برخی دیگر از جاذبه‌های استان لرستان خواهد پرداخت.

آبشار گریت-  ۵۰ کیلومتری شهرستان خرم آباد

 

آبشار گریت را می‌توان یکی از زیباترین آبشارهای ایران دانست. این آبشار در روستایی به نام روستای گریت قرار گرفته است. جالب است بدانید تا کنار آبشار جاده ماشین رو وجود دارد.

محلی ها این آبشار را «تافت هفت چشمه» می‌نامند. پوشش جنگلی اطراف آبشار چشم‌اندازی فوق‌العاده را در این محیط به وجود آورده است.

 دریاچه گهر

 

 یک دریاچه در دل کوهستان، آوازه‌اش هم شما را جذب می‌کند چه رسد به چشم‌انداز زیبایی که  قطعا در پایان عمر آن را فراموش نخواهید کرد. دریاچه گهر نسبت به بیشتر جاذبه‌های طبیعی ایران از تخریب و آلوده شدن توسط مردم دور مانده است و علت آن را می‌توان به خاطر عدم وجود جاده ماشین رو به این منطقه دانست.

دریاچه گهر را نگین اشترانکوه نیز می‌نامند. اطراف این دریاچع پوشش گیاهی غنی و متنوعی وجود دارد درختان بلوط، بادام، پسته وحشی، چنار، نارون و… از آن جمله هستند.

همچنین این منطقه زیستگاه جانوران زیادی مانند آهو،پلنگ،خرس قهوه‌ای، عقاب، کبک، شاهین، مارماهی، ماهی قزل آلای رنگین کمان و … می‌باشد.

 آبشار بیشه( راه‌آهن خوزستان_تهران)

 

 آبشار بیشه در نزدیکی ایستگاه ر اه‌آهن روستایی به نام بیشه قرار گرفته است. این آبشار که به‌عنوان اثر ملی در سازمان میراث فرهنگی ثبت شده است با چندین مجموعه زیبا همچون جنگل‌های پهناور بلوط، روستای بیشه و چشم‌انداز ایستگاه راه‌آهن بیشه هم‌جوار می‌باشد. دسترسی به جاده ماشین رو و آسفالت را می‌توان یکی از مزیت‌های این جاذبه توریستی دانست.

ونیز ایران

 

 شاه‌آباد یکی از روستاهای زیبای خرم آباد است که به ونیز ایران مشهور است. آب یک چشمه از میان  روستا و محله می گذرد و این یه چشم‌انداز رویایی مانند ونیز به وجود آورده است. بخشی از آب این چشمه برای تامین اب خرم آباد استفاده می‌شود و ما بقی به نهر شاه جو و گلال  سر ریز می شود.

 و در پایان…

این تنها بخشی از جاذبه‌های فوق‌العاده استان لرستان بود. لرستان اگر چه استانی است که از نظر گردشگری مهجور مانده اما زیبایی های فوق‌العاده بکری دارد. سفر به لرستان می‌تواند شما را با شگفتی‌هایی رو به رو کند که در هیچ سفر دیگری امکان آن برای شما وجود ندارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا