Header ad

در سفر به مکزیک چی بخوریم

شاید شما هم به این مساله دقت کرده باشید که هرگاه حرف از غذاهای خارجی باشد؛ غذای مکزیکی یکی از پیشنهادهایی است که مطرح می‎شود. این کشور غذاهای بسیار لذیذی دارد که معمولا ادویه‎ها و سبزیجات خوش‎بو طعم آنها را فوق‎العاده می‎کنند. غذاهای بومی و رنگارنگ بخشی  از فرهنگ مکزیک و همچنین یکی از جاذبه‎های این کشور است. در ادامه به معرفی چند نمونه از معروف‎ترین غذاهای سنتی مکزیک  خواهیم پرداخت.

نپالیتو/ سالاد مکزیکی
نوپالیتو یکی از غذاهای محبوب مکزیک است که از موادی مانند پیاز، گوجه، انواع دیگر سبزیجات و پنیر درست می‎شود. در واقع نوپالیتو یک سالاد خوشمزه و رنگی و پر پنیر است. ماده اصلی تشکیل‎دهنده این سالاد اما گیاه نوپال است که از خانواده کاکتوس‎ها می‎باشد.

 

تاکو/ غذای مکزیکی
تاکو یکی دیگر از غذاهای فوق‎العاده خوشمره و محبوب مکزیکی‎ها است. این غذا در جهان نیز شناخته شده است. تاکو در واقع نانی است که داخل تورتیلا سرو می‎شود. در لایه میانی این نان ترکیبات مختلفی مانند مرغ، سبزیجات، سس سالسا و سس آوکادو قرار دارد.
تلاکویا
تنها یک نگاه به این غذای هیجان‎انگیز کافی است تا آب دهانتان راه بیافتد. یک غذای مکزیکی فوق‎العاده که با استفاده از موادی همچون پنیر، گوشت و سبزیجات معطر تهیه می‎شود اما اصل کاری در این غذا خمیر آن است. خمیر ماسا یکی از پر طرفدارترین خمیرهای مکزیکی برای تهیه این غذا استفاده می‎شود.
سوپ منودو/ غذای مکزیک
مندو یکی از سوپ‎های محبوب و بسیار خوش طعم مکزیک است که از غذاهای اصلی مکزیک به حساب می‎آید. در این سوپ دل و جگر گاو و گاهی هم سیرابی استفاده می‎شود. سیب‎زمینی، پیاز و هویج نیز از دیگر مواد تشکیل‎دهنده این سوپ فوق‎العاده تند هستند.
چیلاکیله/ غذای مکزیکی
چیلاکیله یکی دیگر از غذاهای سنتی مکزیک است که آن را بیشتر به‎عنوان صبحانه و یا میان‎وعده سرو می‎کنند. چیلاکیله ترکیبی از چیبس‎های سرخ شده با سس سالسای سبز و یا سس قرمز می‎باشد و حتی گاهی پنیر و مرغ نیز در آن به‎کار می‎رود. مکزیکی‎ها این غذا را به‎عنوان غذای خیابانی می‎شناسند زیرا در اکثر دکه‎های مکزیک فروخته می‎شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا