Header ad

خیابان سی تیر تهران؛ برای خوش اشتهاها

خیابان سی تیر تهران

خیابان سی تیر تهران نمونه ایست از انچه سابقا فقط در فیلمهای خارجی میدیدیم. یک خیابان با ون ها و ماشین هایی که خوراکی های خوشمزه به عابران می فروشند.

فرزاد مختاری، مدیر اجرایی استریت فود تهران در خصوص میزان استقبال مردم از این طرح، گفت: ما تا به امروز شاهد استقبال بی‌نظیر مردم از طرح استریت فود (غذای خیابانی) بودیم به گونه‌ای که تقریبا هر شب میزبان ۵۰۰۰ نفر هستیم.

وی افزود: استریت فود تهران با مشارکت ۲۰ گردونه چرخ ثابت و ۵ تا ۱۰ فود ترک سیار شکل گرفته و از اقلام عرضه شده در این طرح می‌توان به آبمیوه، ساندویچ خانگی، غذای محلی و خانگی، شربت، بستنی، غذای سنتی، فلافل، فست فود و قهوه اشاره کرد.

بستن شبانه خیابان سی تیر در آینده نزدیک/استریت فود تهران در طول سال آماده خدمت‌رسانی به مردم است
مدیر اجرایی استریت فود (غذای خیابانی) تهران از برگزاری موسیقی‌های زنده خیابانی، پرفورمنس‌های هنری، مسابقات عکس و جشنواره‌های غذایی در قالب طرح استریت فود تهران خبر داد.

خاطرنشان می‌شود؛ استریت فود (غذای خیابانی) تهران در تقاطع خیابان امام خمینی و سی تیر واقع شده است.

البته انتقادهایی هم نسبت به این خیابان غذا و محل قرارگیری اش شده است.

خیابان سی تیر تهران

هرچند در طول سال‌های گذشته یکی از مهم‌ترین نیازها برای محدوده‌ی خیابان سی‌تیر به عنوان یکی از خیابان‌های تاریخی تهران که از ابتدا تا انتهایش را موزه‌ها و بناهای تاریخی مختلف احاطه کرده‌اند، داشتن فضاهایی برای استراحت و نوشیدن یک چای یا قهوه بود که آن هم نیاز به سرمایه‌گذاری خوش‌فکر و کاربلد داشت.

البته از وجود یک کافه قدیمی و چند نیمه رستوران در شمال این خیابان نمی‌توان گذشت، اما از یکی دو ماه قبل از نوروز، مدیریت شهری تهران با مستقر کردن کافه‌های سیار در تقاطع خیابان سی‌تیر و امام خمینی (ره) سعی کرده تا این خلاء را جبران کند؛ خلائی که می‌تواند روح زندگی را به خیابان سی‌تیر برگرداند، خیابانی که نخست در نوروز سال ۹۵ آسفالت‌اش جای خود را به سنگفرش‌های طرح قدیمی داد و از اواخر همان سال نیز این گاری‌ها مستقر شده‌اند تا گردشگر جذب کنند، اما به نظر می‌رسد قدری در این برنامه‌ریزی، ناهماهنگی رخ داده است.

«جبرئیل نوکنده» مدیر کل موزه‌ی ملی ایران با ابراز نارضایتی از وجود این کافه‌های سیار در ورودی موزه‌ی ملی ایران می‌گوید:

اواخر سال گذشته به شهرداری منطقه نامه دادیم که درباره‌ی استقرار این کافه‌ها توضیح دهند و آن‌ها اعلام کردند بعد از نوروز جلسه‌ای برگزار می‌کنند، اما هنوز هیچ جلسه‌ای برگزار نشده است.
او با بیان این‌که این صحنه اصلا زیبنده‌ی موزه ملی ایران نیست‌، افزود این که هر جای اصیل و درجه یک را با یک‌سری کارهای حاشیه‌نشینی به حاشیه برانیم، اصلا کار خوبی نیست!

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا