Header ad

خوشمزه‌ترین‌ها در دنیا

غذا یکی از مهم‌ترین شناسه‌ها و یکی از جاذبه های گردشگری هر کشور  است. بسیاری از کشورها به یک نوع از غذا معروف‌اند. مثلا ایتالیا را از دیرباز با پیتزا و پاستا می شناسند. برای بیشتر مردم خوردن معروف‌ترین  غذای مقصدی که برای سفر انتخاب می‌کنند بخش مهمی‌از سفرشان را تشکیل می‌دهد. بنابراین غذاها را می‌توان یک واسطه مهم فرهنگی به حساب آورد که می‌تواند اطلاعاتی از یک کشور را به یک گردشگر منتقل کند. در ادامه برای معرفی چند غذایی که به‌عنوان خوشمزه‌ترین غذاهای دنیا شناخته می‌شوند با پارس توریسم همراه باشید.

خوراک صدف

خوراک صدف را می‌توان یکی از محبوب‌ترین غذا در جهان دانست. این غذای دریایی ابتدا بیشتر در کشورهایی مانند چین و کره رواج داشت اما امروزه به خاطر طرفداران زیادی که دارد اکثر کشورها در رستوران‌های دریایی خود این غذا را سرو می‌کنند و معمولا هم جزء غذاهای پرطرفدارشان قرار خواهد گرفت.

ساندویچ مارتادلا

ساندویچ مارتادلا یک غذای ایتالیایی است که بهترین شعبه آن را می‌توانید در سائوپائولوی برزیل در رستورانی به نام Bar do Mane  بیابید. این ساندویچ از چند لایه مارتادلا که نوع بسیار خوش طعمی از خانواده کالباس است به همراه پنیر فراوان درست می‌شود و می‌توان آن را یکی از خوشمزه‌ترین ساندویچ‌های ایتالیایی دانست.

استیک

استیک نیز یکی دیگر از غذاهای معروف و محبوب است که در سرتاسر جهان فراگیر شده است و معمولا یکی از گران‌ترین غذاها در کشورهای مختلف  محسوب می‌شود.  چگونگی مزه استیک بستگی به این دارد که چگونه پخته شود. معروف‌ترین خانه های استک جهان در لندن و توکیو قرار دارند.

کارتولا

کارتولا نوعی دسر بسیار خوشمزه است که آن را در کشور برزیل می پزند. اصلی ترین مواد تشکیل‌دهنده این دسر، موز، پنیر و دارچین است. این دسر یکی از قدیمی‌ترین و معروف ترین دسرهای شمال شرق برزیل است که بهترین طعم آن را تنها در همان منطقه می‌توانید بچشید.

 

منبع: پارس توریسم

منبع نوشته:http://www.parstourism.ir/

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا