Header ad

خلبانی؛ فرصتی متفاوت برای جهانگرد بودن

خلبان خانم

خلبانی یکی از شغل های سخت و البته با شخصیت جهان است. این شغل اگرچه مخاطراتی دارد ولی اگر بپذیریم که خطر بخشی از سفر است، یک جهانگردی خوب محسوب می شود.

اگر به دنبال یک کار جدید و هیجان انگیز هستید، ممکن است زمان مناسب برای کسب مجوز خلبان شما باشد.

براساس گزارش Boeing، تا سال ۲۰۳۶ خلبانان شگفت آور ۶۳۷،۰۰۰ جدید نیاز خواهند داشت. این، با توجه به TravelPulse، به ۸۷ خلبان جدید وارد می شود که هر روز برای ۲۰ سال آینده به نیروی کار وارد می شود.

همانطور که فوربس بیشتر توضیح داد، عمده بزرگی از این خلبانان جدید، حدود ۴۰ درصد در مجموع، برای جایگزینی خلبانانی که انتظار میرود در دو دهه آینده بازنشسته شوند، مورد نیاز است. ۶۰ درصد باقی مانده برای پوشش مسیرهای جدید و پرواز با خطوط هوایی جدید در طول چند سال آینده مورد نیاز است.

با توجه به گزارش بوئینگ، بیشتر این رشد در خارج از ایالات متحده اتفاق خواهد افتاد، با بیشترین نیاز در منطقه آسیا و اقیانوس آرام. با این حال، براساس محاسبات فوربس، ایالات متحده آمریکا برای خلع سالهای آینده فقط برای حفظ مسیرهای جاری نیاز به ۱۶ خلبان جدید خواهد داشت.

به عنوان خلبان هواپیما، وظیفه رساندن مسافران و بارها به مقصد آنها از راه هوایی بر عهده شماست. البته می توانید خلبان هواپیماهای نظامی بوده و عملیات های مختلف انجام دهید.

چگونه خلبان بشویم

این شغل می تواند هیجان انگیز و چالشی باشد ولی مسئولیت زیادی را به همراه دارد. اگر عاشق پرواز و مسافرت هستید، این شغل ایده آل شماست. برای این شغل باید در کار تیمی قوی باشید. همچنین قدرت بینایی خوب، تمرکز بالا و توان حفظ آرامش در شرایط بحرانی داشته باشید. داشتن مدرک معتبر دانشگاهی نیز ضروری است.

تازه برای این سفرگردی پول هم به شما می دهند:

میزان درآمد خلبان
آمار دقیقی از میزان درآمد خلبانان در کشور در دسترس نمی باشد. میزان تحصیلات، تجربه، مهارت، سابقه و نوع محل کار از جمله عواملی است که بر میزان درآمد خلبان موثر هستند.

درآمد این شغل در برخی کشورهای جهان
آمریکا – متوسط درآمد سالانه خلبانان ۹۲.۰۶۰ دلار (برای همه مشاغل ۳۳.۸۴۰ دلار) در سال ۲۰۱۰ و مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳، ۱۰۶.۳۰۰ دلار بوده است.

استرالیا – متوسط درآمد سالانه خلبانان ۱۰۵.۶۰۰ دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان – درآمدها بسته به مسیرهای پرواز، روزها و ساعات پرواز متفاوت است .

شخصیت های مناسب شغل خلبان هواپیما
در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا