Header ad

حقایقی درباره گردشگری و واژه توریست

صنعت گردشگری

امروزه گردشگری فقط یک واژه مربوط به سفر و تفریح نیست. توریست به یک صنعت تبدیل شده است و آن هم نه یک صنعت معمولی که یک صنعت غول آسا که سهم زیادی در اقتصاد جهان ایفا می کند. اما همواره اینگونه نبوده است. روزگاری اصلا واژه توریست معنا نداشت و نگاه به مسافرت کردن به این پیچیدگی نبود. در ادامه به بیان حقایقی جالب از صنعت گردشگری خواهیم پرداخت. منبع ما سایت اکسپرس دات کو . یوکا خواهد بود.

۱- گردشگری، ۵ جولای ۱۹۴۱ آغاز شد که در آن روز کوک، یک مسافرت از هاربورگ به لوگبورگ را سازماندهی کرد.

۲- اولین سفر خارج از کشور گروه کوک یک سفر ۶ روزه به پاریس در سال ۱۸۶۱ بود که یک گروه بریتانیایی رفتند و مورد استقبال گروه موسیقی در فوردگاه قرار گرفته اند. همانطور که می بینید پاریس قدیمی ترین مقصد توریستی بوده و هنوز هم یکی از کلاسیک ترین و معروف ترین تورها، تور فرانسه است.

۳- توریست در سال در بریتانیا ۱۲۰ میلیارد یورو ارزش دارد.

صنعت گردشگری
صنعت گردشگری

۴- کشورهایی که بیش از انگلیس و فرانسه، توریست جذب می کنند: آمریکا، اسپانیا، چین، ایتالیا، ترکیه، آلمان

۵- و اما آمار قابل تامل. ۵ درصد از اقتصاد جهان توسط صنعت گردشگری تولید می شود.

۶- فقط چند صنعت یعنی صنعت محصولات شیمیایی، سوخت و وسایل نقلیه، بیش از توریست، در جهان ثروت خلق می کنند.

همانطور که می بینید آمار نشاندهنده ارزش بیش از حد این ثروت است. پس وقتی که میبینیم مسئولان مدام از رشد گردشگری در میان برنامه های اصلی شان صحبت می کنند، نباید تعجب کرد. گردشگری این روزها یکی از مهم ترین صنایع هاست.

از طرفی همانطور که دید ترکیه به عنوان کشور همسایه ما رتبه بسیار خوبی در میزان ورود گردشگر و بالطبع درآمدزایی از این صنعت دارد. تور ترکیه در ایران خودمان هم بسیار مورد استقبال قرار می گیرد که این مسئله قابل تامل است. بسیار ساده است که کمی در اینترنت بگردیم و مزایای دو کشور ایران و ترکیه را با هم مقایسه کنیم تا بفهمیم مدام دلایل موجب این تفاوت ها شده است.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا