Header ad

جزیره هندورابی کجاست؟

جزیره هندورابی

شاید از اسم هندورابی چنین برداشت شود که این جزیره ارتباطی با اقیانوس و کشور هند دارد. البته پر بیراه هم نیست چرا که این جزیره در کنار کیش و در خلیج فارس است.

جزیره هندورابی، جزیره‌ایست کوچک در فاصله‌ی حدودا ۳۰ کیلومتری غرب جزیره‌ی کیش. این جزیره ۲۲/۸ کیلومتر مربع مساحت دارد و بزرگ‌ترین وتر آن هفت و نیم کیلومتر است. جزیره هندورابی زمین‌های نسبتا هموار و کم ارتفاعی دارد و حتی ساحل‌های صخره‌ای آن هم ارتفاع چندانی ندارند. هندورابی با توجه به جمعیت کمش و فعالیت‌های انسانی کمی که در آن می‌شود، منطقه‌ای بکر و طبیعی و بسیار آرام است. به همین دلیل هم در سالیان اخیر، این جزیره از جانب گردشگران مختلف و به خصوص مسافران تور کیش مورد اقبال قرار گرفته‌است.

می‌توان گفت با حضور در این جزیره، حسی شبیه به رابینسون کروزوئه به شما دست خواهد داد. در جزیره هندورابی ، با ساحل‌های آرامی مواجه می‌شوید که نشانی از دخل و تصرف انسان در آنها دیده نمی‌شود. در جزیره، گونه‌های مختلف جانوری دیده می‌شوند. ساحل‌های هندورابی، جولانگاه پرندگان مختلفی است که این جزیره را به عنوان استراحتگاه خود انتخاب کرده‌اند. همچنین لاک‌پشت‌های دریایی در فصل تخم‌ریزی (بهار) به این ساحل‌ها قدم می‌گذارند که حضورشان منظره‌ای بسیار جالب برای تماشاست.

اقامتگاه‌های ساخته شده در جزیره هندورایی

هندورابی در میانه‌ی خلیج فارس قرار دارد. طبیعیست که در آب‌های اطراف آن، گونه‌های مختلف ماهیان و گیاهان آبزی وجود داشته باشد. بعضی از ساحل‌های کم‌عمق این جزیره مکان مناسبی برای ماهی‌گیری هستند. ضمن اینکه در چند قسمت از جزیره، امکان غواصی با کپسول و غواصی اسنورکلینگ وجود دارد. غواصی به خصوص در ساحل مرجانی با وجود ماهیان خوش‌رنگ و مرجان‌های زیبای کف خلیج فارس، بسیار لذت‌بخش است. همچنین، سایت سمبارون در شرق هندورابی یعنی میان این جزیره و جزیره کیش، قرار دارد و یکی از مراکز معروف و بسیار خوب برای غواصی در خلیج فارس است.

گفتیم که هندورابی به خاطر بکر و خلوت بودنش مورد استقبال قرار گرفته‌است. سابقا در این جزیره، یک روستا با جمعیت زیر صد نفر وجود داشت. در سال ۱۳۹۵، جمعیت ساکنان این جزیره به ۱۹۱ نفر رسید. اما اخیرا این جزیره هم به سندروم رایج میان مناطق طبیعی بکر دچار شده‌است و استقبال گردشگران، موجب شده‌است ساخت مراکز تفریحی در دستور کار قرار بگیرد. اخیرا چندین اقامتگاه و مرکز تفریحی در این جزیره احداث شده‌‌است و این ساخت‌وسازها همچنان ادامه دارند. پس اگر تمایل دارید از هندورابی به خاطر مناطق بکرش بازدید کنید، توصیه می‌کنیم زودتر تور کیش و سفر به هندورابی را تجربه کنید، چراکه به زودی شاهد دخل‌و‌تصرف بیشتر انسان در آن خواهیم بود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا