Header ad

تور لنگکاوی چگونه است؟

لنگکاوی

لنگکاوی در کشور مالزی قرار دارد. این کشور در منطقه آسیای شرقی و جزو آن کشورهاییست که با ساحل های زیبا، طبیعت بکر و شهرهای مدرن و توسعه یافته، مقصد بسیاری از گردشگران جهان هستند.

لنگکاوی یا لنکاوی، منطقه‌ایست در شمال غربی مالزی که دورتادورش را آب‌های تنگه مالاکا فراگرفته‌است. لنگکاوی در واقع مجموعه ۱۰۴ جزیره کوچک کنار هم است. جزایر لنگکاوی یا لنکاوی، با تمام ویژگی‌های دوست‌داشتنی که دارد، مقصدی جذاب برای گردشگران کشورهای مختلف شده‌است. لنگکاوی با ساحل‌های ماسه‌ایی سفیدرنگش، مراکز خرید بدون تعرفه مالیاتی‌اش، ورزش‌های آبی‌اش و اقامت‌گاه‌های مجللش شناخته می‌شود.

تور لنگکاوی، مانند سایر تورهای جنوب شرقی آسیا، تحت تاثیر آب‌وهوای خاص آن منطقه‌ی آسیا در کنار خط استوا و آب‌های آزاد قرار دارد. این تورها تفاوت‌هایی با هم دارند، اما داشتن طبیعت زیبا و بکر و جاذبه‌های طبیعی پرشمار، کلیدواژه این تورهاست. در تور سنگاپور، فروشگاه‌ها و شهربازی‌های مدرن به این طبیعت زیبا افزوده شده‌است. در تور تایلند، تفریحات و سرگرمی‌های متنوع و موزه‌ها و معابد دیدنی به آن افزوده شده‌است. در تور لنکاوی، از میزان جاذبه‌هایی که به دست بشر ساخته شده‌است کاسته شده‌است و به همان میزان، با طبیعت بکرتر، دست‌نخورده‌تر و آرامش‌بخش‌تری مواجه هستیم.

گفتیم که لنگکاوی بکرتر از مناطق مختلف تایلند است. شاید اگر تورهای تایلند به خصوص تور سامویی با آن همه طبیعت زیبایش را تجربه کرده‌باشید، از این جمله تعجب کنید و آن را مبالغه بدانید. برای دفاع از این ادعا، به کوهستان‌های وسیع و انبوهی که در قسمت‌های مختلف جزایر لنگکاوی وجود دارد، اشاره می‌کنیم. این جنگل‌های انبوه، تو در تو و غیرقابل سکونت، در زمان‌های قدیم محلی برای پنهان شدن دزدان دریایی بودند. دسترسی سخت و خطرناک به آنها در زمان‌های گذشته باعث ایجاد افسانه‌های محلی فراوانی درباره این جنگل‌ها شده‌است.

افسانه‌های هیجان‌انگیز درباره لنگکاوی، کم نیستند. طبیعت وهم‌آلود و افسانه‌های محلی دست به دست هم داده‌اند و تبدیل به جاذبه‌ای برای این منطقه شده‌اند: خون‌آشام داخل جنگل، غارهای ترسناک با خفاش‌هایشان و آبشارهای بسیار زیبای تلاگا توجو که چون قبلا یک پری در آن حمام کرده، علاجیست برای خانم‌های نابارور!

اما نگران از دست دادن طبیعت زیبای این جزایر، به خاطر دسترسی دشوار نباشید! لنگکاوی که سهل است، اشرف مخلوقات در دورترین و ناشناخته‌ترین نقاط گیتی هم دخل و تصرف داشته‌است. در تور لنگکاوی، امکانات قایقرانی بر روی آب‌های مختلف این منطقه و غواصی در آنها وجود دارد. با تراموای برقی، به کوه مت سینکانگ که دومین قله بلند لنگکاوی است دسترسی دارید. و از همه هیجان‌انگیزتر پل هوایی (اسکای بریج) لنگکاوی است. پل هوایی لنگکاوی بر روی ارتفاعات کوه‌های جزیره اصلی لنگکاوی بنا شده‌است. این پلِ ۱۲۵ متری،  عرضی کمتر از دو متر دارد. در هنگام قدم زدن بر روی این پلِ باریک، در زیرپایتان دره‌ای‌ و در اطرافتان جنگل‌هاییست که آنقدر درختانشان انبوه است که زمینشان دیده‌ نمی‌شود. احساسی که حین قدم‌زدن بر روی این پل، در یک قدمی آسمان و در حالی که تنها چیز غیر طبیعی که به چشم می‌خورد بنای پل است، تجربه می‌کنید، فوق‌العاده ناب و تکرار نشدنی است. به علاوه، دسترسی به این پل معروف و فوق‌العاده با تله‌کابین است و همین سفر با تله‌کابین از میان آن جنگل‌های انبوده هم بسیار لذت‌بخش است.

لنگکاوی منطقه آزاد است و از بسیاری از تعرفه‌ها و مالیات‌های گمرکی معاف است. پس اگر به خرید علاقه دارید، تور لنگکاوی برایتان جذابیتی مضاف بر آن همه طبیعت زیبا و آرامش‌بخشش دارد.

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت تور مالزی اینست که مالزی اینست که جزو کشورهای بدون نیاز به ویزا برای ایران است و ویزای مسافران در همان فرودگاه، مُهر می‌خورد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا