توریست ها و ممنوعیت کشیدن سیگار در سنگاپور

ممنوعیت کشیدن سیگار در سنگاپور

سنگاپور یکی از تمیزترین شهرهای جهان است. این تمیزی در چندین بعد وجود دارد. از طرفی دولت الکترونیک و الکترونیکی بودن همه چیز باعث شده تا ترافیک های بیهوده کم شود. از طرفی هم خیلی از قوانین شهری شان به پاکی کمک کرده است.

یکی از این قوانین عجیب در سنگاپور ممنوعیت سیگار کشیدن در بسیاری از نقاط کشور است. این قانون ابتدا در سال ۱۹۷۰ برای اماکن عمومی مثل اتویوس و سینما گذاشته شد. اما بعد مدام گسترش یافت و حالا به بسیاری از مراکز و خیابان ها هم رسیده است. سال ۱۹۸۷ آتش سوزی کینگ کراس موجب شد این قانون گسترش بیشتری پیدا کند و از ان تاریخ به بعد مدام شاهد گسترش بیشترش بودیم.

در تاریخ ۲۲ نوامبر ۲۰۱۰، شهروندان سنگاپور از فعالیت آنلاین در شبکه های آنلاین رایگان در سنگاپور حمایت کردند. این کمپین یک پیشنهاد را پیشنهاد می دهد (که در مجله پزشکی بریتانیایی Tobacco Control منتشر شده است) برای جلوگیری از عرضه تنباکو به سنگاپورهایی که از سال ۲۰۰۰ متولد شده اند، که منجر به کاهش تدریجی تنباکو در سنگاپور خواهد شد. این راه اندازی توسط یک تیم متشکل از جراح سرطان ریه، افسران پزشكی، استاد دانشگاه و كارمند دولت مطرح شد. [۵]

در تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۱۳، ممنوعیت به تمام مناطق مشترک بلوک مسکونی شامل لینک های از ایستگاه های اتوبوس تا بلوک های مسکونی، عرشه های خالی، راهروها، پله ها، راه پله ها و سالن های چند منظوره، علاوه بر خیابان ها و پیاده رو های پوشیده شده، تمام عابر پیاده پل های سربار، ۵ متر از ایستگاه های اتوبوس و ترکیبات در فضای باز بیمارستان. با این حال، ممنوعیت سیگار کشیدن بلوک مسکونی اجباری نبود زیرا افراد سیگاری بیشتر به غیر از زمانی که در هنگام بیداری یا مراسم تشییع جنازه وجود دارد.

اتاق مخصوص سیگار
اتاق مخصوص سیگار

اما تاثیر این قانون بر روی مسائل توریستی باید بررسی شود. اینکه آیا توریست های تورسنگاپور از آن استقبال می کنند یا نه. این قانون به نظر می رسد که برای کسانی که سیگاری نیستند و خانواده بسیار خبر خوب و جذابی باشد. از طرفی افراد سیگاری هم سفر به چنین کشوری را چالش برانگیز می دانند و خود چالش، افراد را دعوت به تجربه کارها می کند. ضمن اینکه این افراد نباید نگران باشند. چون در جای جای آن کشور فضاهایی برای سیگار کشیدن وجود دارد و اتاق های سیگار زیبایی دارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *