Header ad

تهران به روایت تصویر

آزادی

پارس توریسم؛تهران پایتخت ایران اگرچه پراست از دود و دم و ساختمان‎های بلند و ماشین‎هایی که منظره زیبای شهر را خراب کردن‎اند اما، هنوز هم دور و اطراف آن پر از زیبایی‎‌هایی است که ارزش دیدن دارد. زیبایی‎هایی که خیلی از آنها به دست فراموشس سپرده شده است. شاید نام‎گذاری یکی از روزهای تقویم به نام روز تهران بتواند گامی به سوی آشتی با این پایتخت باشد. در این یاداشت سعی کرده‎ایم تهران را به روایت تصویر معرفی کنیم.

قبل‎تر باغ موزه ها و کاخ های تهران را معرفی کرده‎ایم بنابراین؛ اجازه دهید در این مطلب به معرفی جاذبه‎های دیگر پایتخت بپردازیم.

بام تهران

 بام تهران یکی از جاذبه‎هایی است که در سال‎های اخیر طرفداران زیادی را برای خود دست‎وپا کرده است. بام  تهران در شمالی‎ترین منطقه سعادت‎اباد قرار گرفته است. تماشای تهران از بلندی‎های بام تهران خصوصا در شب منطقه فوق‎العاده رویایی را برای هرکسی به‎وجود می‎آورد همچنین وجود رستوران‎ها و فست فودها و دکه‎ها و وجود تفریحانی مانند زیپ لاین این منطقه را به یک منطقه کاملا تفریحی تبدیل کرده است.

بام تهران

پارک چیتگر

پارک چیتگر یک منطقه تفریحی برای کسانی است که می‎خواهند یک پیکنیک عالی داشته باشند. در این منطقه یک پیست دوچرخه سواری وجود دارد که شما می‎توانید روز خود را در آن کامل کنید. همچنین این پارک جنگی برای گذراندن یک روز شاد و آرام در کنار خانواده بسیار مناسب است. در مجاورت این پارک جنگی دریاچه چیتگر قرار دارد که هر روز بیشتر از قبل پیشرفت می‎کند و خود را به‎عنوان یک منطقه تفریحی، تجاری لاکچری  در میان مردم می‎شناساند.

پارک جنگلی چیتگر

باغ گیاه‎شناسی

باغ گیاه‎شناسی یکی دیگر از جاذبه‎های توریستی ایران است که بسیار جذاب و زیبا می‎باشد. این باغ در سال ۱۳۴۷ در اتوبان کرج تاسیس شده است را باید امروز به‎عنوان یک منبع غنی، متنوع و بزرگ از گیاهان دانست. ۳هزارگونه از انواع گیاهان، درختچه‎ها و بوته‎ها در این باغ وجود دارد. این گیاهان از رویشگاه‌های گوناگون ایران نظیر کوهستانی البرز و زاگرس، جنگلی خزری و بیابان ها و همچنین رویشگاه های مهم جهان نظیر اروپا، آمریکا، آسیا (هیمالیا، چین و ژاپن) تشکیل شده است.

 

برج میلاد

برج میلاد را در واقع باید معروف‎ترین جاذبه ایران دانست که نیاز به معرفی  ندارد.از این برج بلند ۴۳۵ متری استفاده چند منظوره می‎شود. این برج از نظر وسعت، کاربری سازهٔ رأس برج در میان تمامی برج های مخابراتی دنیا مقام نخست را دارد.برج میلاد به‎عنوان نماد بلند تهران شناخته می‎شود که از بسیاری از نقاط تهران می‎توان آن را دید.

برج میلاد

منبع نوشته:http://www.parstourism.ir/

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا