Header ad

بهترین غذاها برای سفرهای تابستانی

غذاهای تابستانی در سفر

بسیاری از مردم در طول سفر، به خصوص اگر سفرشان در تابستان و هوای گرم باشد، نمی‌توانند زیاد غذای بیرون را بخورند و اگر تغذیه مناسب نداشته باشند بیمار شده و سفر را برای خودشان و همسفرانشان تلخ می‌کنند. بنابراین توجه به تغذیه در سفر یکی از بخش‌های مهم و اساسی سفر محسوب می‌شود. پارس توریسم سعی کرده در این مطلب اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار دهد.

آب آشامیدنی  مهم‌ترین چیزی است که باید در طول سفر به آن توجه کنید. به هیچ عنوان از آب نهر، چشمه و رودخانه برای آشامیدن استفاده نکنید. تا جایی که می‌توانید برای آشامیدن از آب معدنی استفاده کنید و در غیر این صورت مطمئن شوید آبی که از آن استفاده می‌کنید آشامیدنی است و اگر مجبور به استفاده از آبی هستید که از سلامت آن بی اطلاعید قبل از مصرف آن را بجوشانید. در مورد بطری آب معدنی رعایت این نکته ضروری است که بطری آب معدنی را زیر نور مستقیم آفتاب قرار ندهید.

از آنجایی که بسیاری از مردم عادت دارند در طول سفر بساط کباب را راه بیاندازند؛ دقت داشته باشید که حتما گوشت و مرغ را از خانه تهیه کنید و جدا از تهیه آن بین راه خود داری کنید. اگر غذای کنسروی را برای بین راه انتخاب کرده‌اید، حتما آن را ۲۰ دقیقه در آب بجوشانید. این نکته را در یاد داشته باشید که مصرف کنسروهای زنگ زده یا بادکرده ممکن است موجب مسمومیت شما شود. پس از مصرف آن جدا خودداری کنید.

سعی کنید از رستوران بین راهی غذا سفارش ندهید. اگر مجبور به انجام این کار بودید حتما یک رستوران معتبر را انتخاب کنید و سعی کنید خیار و گوجه و لیمو و دیگر مخلفات غذا را در خانه تهیه و شستشو کنید و در کنار غذای خود مصرف کنید.

سعی کنید غذاهایی که امکان فاسد شدن آنها بیشتر است مانند الویه و سوسیس و کالباس را در طول سفر همراه خود نبرید و  غذاهایی مانند کتلت را جایگزین آن کنید. همچنین توجه داشته باشید برای بین راه از غذاهای آبکی استفاده نکنید چون امکان رشد میکروب‌ها در مایعات بسیار بیشتر است و در آخر سعی کنید غذا را در جای خنک نگه دارید تا فاسد نشود.

در فصل گرما ممکن است افراد بیشتر به مسمومیت غذایی دچار شوند و ممکن است مسمومیت غذایی آسیب بیشتر و جدی‌تری به آنها بزند. از آنجایی که امکان مسمومیت در طول سفر بیشتر می‌شود رعایت توصیه‌های بالا این میزان را به حداقل می رساند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا