بهترین سفرهای تابستانی

تابستان از قدیم هم به خاطر آب و هوای مناسب تر و قابل تحمل تری که نسبت به یخبندان های زمستان داشته است زمانی مطلوب برای مسافرت بوده است. در قرن معاصر هم که با توجه به نظام آموزشی ایران و تعطیلی مدارس در تابستان ها این مورد برای خانواده های بچه محصل دار تشدید شده است.

هیچ راهی برای آن وجود ندارد: اواخر تابستان یکی از محبوب ترین زمان سفر است. فصل ممکن است وارد فاز گرگ و میش خود شود، اما آب و هوا گرم و مرطوب است، درختان سبز و سرسبز هستند، و فکر دیگر سال تحصیلی هنوز یک واقعیت دور است. برای بسیاری، ماه اوت آخرین شانس است که در یک تعطیلات نهایی به دام انداختن قبل از اینکه آب و هوای گرم به پایان برسد.

دمای ماهها به طور پیوسته راحت و فراوانی پوشش گیاهی به برخی از بهترین فرصت ها برای نشان دادن حیات وحش در زیستگاه طبیعی خود اجازه می دهد. هوای خنک و خشک کنیا در ماه اوت این مهاجرت بزرگ را به وجود می آورد، زمانی که گله های گیاهخوار و گورخر، چمنزارهای خود را از Serengeti تا دشت مارا تغییر می دهند. اگر زندگی دریایی بیشتر سرعت شما باشد، ماه اوت یکی از بهترین زمان ها برای رفتن به Galápagos است، که در آن نهنگ های شگفت انگیز، شیرهای دریایی، پنگوئن ها و آلباتروس ظاهر منظمی می شوند.

همانطور که در سپتامبر و پاییز همواره نزدیک تر است، بسیاری از مسافرین در برخی از سرگرمی های تابستانی در طول چند روز به تقلا می پردازند. خوشبختانه، آگوست میزبان برخی از رویدادهای هیجان انگیز ترین سال است. خارج از غرب، سومین شهر بزرگ شهر نوادا از کویر گرد و غبار به Burning Man، یک جلسه اجتماعی است که یک هفته طول می کشد اما سالانه هزاران نفر دیگر را جذب می کند. حتی بزرگتر مسابقات و جشن های اطراف المپیک تابستانی است که هر چهار سال یکبار در ماه اوت برگزار می شود، جایی که بلیط ها با سرعت رکورد فروش می شوند. ریودوژانیرو در سال ۲۰۱۶، اولین شهر در آمریکای جنوبی برای میزبانی این بازی ها، توجه ویژه ای را به خود جلب می کند.

اگر فرهنگ و غذای شما بعد از آن هستید، به برلین و لیوبلیانا، اسلوونی نگاه کنید، هر کدام با ترکیب پر جنب و جوش خود از تاریخ اروپا و سرآشپزهای ابتکاری و نوازندگان مجدد منو محلی. پورتلند، اورگان، یکی از بهترین شهرهای غذایی آمریکا، همیشه یک گزینه عالی برای غذاهای مجلل جهانی است، به جز قهوه و آبجو معروف آن.

البته، از فصل تابستان بهتر است از خارج از منزل خارج شود. چندین مقصد در زمینه راهکارهای فعال مانند ونکوور، از پیاده روی طبقاتی در پارک استنلی تا پیاده روی، کمپینگ و قایقرانی کردن از جزیره ونکوور، چندان متنوع نیست. آیا شما بیشتر از یک جغد شب؟ مکان هایی با وضعیت تاریک آسمان پارک مانند Big Bend، تگزاس، در ماه اوت برای نمایش ستاره ها، یک بار در ماه می شود، زمانی که حمام شهاب سنگ پرستی Perseid به اوج خود می رسد.

خارش تا حداکثر بهره برداری از اواخر تابستان خود را قبل از انتقال فصل به سقوط؟ نگاهی به بهترین مکان ها برای دیدن و دیدن این ماه اوت.

بهترین سفر تابستانی

تابستان همواره برای ایرانیان بهترین زمان سفر بوده است. تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و البته برخی مشاغل در این فصل و گرمای هوا دلایل مناسبی برای سفر بوده‌است.
از قدیم گرمای تابستان بیشتر مردم را به سمت مناطق خوش آب و هوا و خنك كوچ می‌داد تا مسافران فراری از گرما از هوای مطبوع آن مناطق لذت ببرند، بنابراین از آنجا كه همیشه درجه حرارت و سرما و گرما، نقشی سازنده در انتخاب مقاصد سفر داشته و دارد، تصمیم گرفتیم مقاصد گردشگری اطراف جهان را با توجه به درجه حرارت آنها در فصل سفر یا همان تابستان برایتان معرفی كنیم.
حالا اگر به اندازه كافی از حرارت تابستانی خاورمیانه بی‌حال و بی‌رمق شده‌اید یا از سرمای زمستانی منطقه زندگی خودتان كلافه شده‌اید، می‌توانید یكی از مناطق مناسب را كه تا به حال ندیده‌اید با توجه به درجه حرارت آن مكان انتخاب كنید و برای فصل تابستان در تدارك سفر به آنجا باشید.

بهترین مکان برای مسافرت در تابستان در ایران شهرهایی در استان‌های غربی و شمال‌غربی کشور هستند که در این فصل هوای خنکی دارند. مدت‌ها شهرهای شمالی کشور مقصد اصلی گردشگری ما ایرانی‌ها بود، اما این روزها کم‌کم مردم ما با زیبایی‌های مناطق دیگر کشور هم آشنا شده‌اند و شهرهایی متفاوت را به عنوان مقصد سفرشان انتخاب می‌کنند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *