Header ad

بهترین رستوران های اسپانیا کدامند

رستوران ارزاک سن سباستین

حضور در رستوران ها و کافه های مجلل یا بسیار زیبا و به طور کلی، غذا خوردن، یکی از اصلی ترین بخش های یک سفر برای اکثر مسافران محسوب می شود. بنابر این بسیار مهم است که قبل از سفر به شهر مقصد، اگر آن شهر به بسیار بزرگ است، حتما با رستوران های خوب آن شهر آشنا شویم.

تور اسپانیا از جمله تورهای پر بازدید قاره اروپا محسوب می شود. به الطبع افراد زیادی از ایران هم به تور اسپاینا می وند. پس بهتر است چند رستوران از بهترین های این کشور را بدانید. اسامی داخل پرانتز شهر یا منطقه آن رستوران ها هستند:

آسادور اتسباری (آتسوندو)

ارزاک ( سن سباستین)

آزورمندی (لارابتزو)

کافه ایرونا (ناوارا)

آکه لاره (سن سباستین)

کان ماجو (بارسلون)

دیورسو (مادرید)

لا کاستلا (مادرید)

لا باراکا (مادرید)

نروآ (بیلبائو)

با هفت رستوران که در لیست ۵۰ بهترین رستوران در جهان قرار دارد، چشم انداز غذای اسپانیا بر لبه برش ناهار خوری است.

غذا در شهرهای مانند سن سباستین، بارسلونا و سویا فقط یک هنر نیست، بلکه یک فرهنگ است. با تشکر از نفوذ قوی فرن آدری، سرآشپز بزرگ کاتالان، اسپانیا به برخی از غم انگیز ترین ذهن های آشپزی در جهان مهاجرت می کند، و نه به ذکر است که خدمات عالی و ناهار خوری که در تئاتر به سر می برد.

در این مطلب به صورت خلاصه چند رستوران از هر منطقه از کشور اسپانیا را معرفی کردیم. اما اگر قصد سفر به شهر خاصی دارید حتما اسم رستوران هایش را در اینترنت جستجو کنید و با توجه به عکس ها، رستورانی رویایی مطابق با ایده آل هایتان را انتخاب کنید.

آسادور اتسباری اسپانیا
آسادور اتسباری اسپانیا

معرفی کامل تری از رستوران اسادور اتسباری باسک:

آسادور اتسابری
مرد آتش: آسادور اکتبراری، Axpe، باسک
“در شعله های آتش، چیزهایی وجود دارد که می توانند مواد تشکیل دهنده را به حداکثر توانایی خود برسانند”. اینها عبارتند از بیتور آرگوینزونیس، کشیشی از شعله پایین که کار خود را به عنوان یک جنگجوی سال گذشته رها کرد تا یکی از شگفت انگیز ترین جهان را بسازد زیارتگاه های کباب همه چیز – از کره بز خوابیده به چربی های نوعی خاویار اندازه به گوشت گاوچران خوراکی چمن دار به سیب سیب – با دود از چوب بریده می شود، سرآشپزها را به سمت راست بیرون از پشت در می آورد. اما این دود سخت از کارشناسی ارشد است. این ظرافت ظریف یک هنرمند است که به طور کامل کنترل هر نیش است که به اتاق ناهار منتقل می شود. از ۱۰ نفر از بهترین سرآشپزها از سراسر جهان بپرسید که آنها آخرین غذا را روی زمین می خورند و احتمالا نصف آن در قبرستان کوهستانی Etxebarri وجود دارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا