Header ad

بسطام و جنگل ابر جهانی می‎شوند

بسطام و جنگل ابر در مسیر جهانی شدن

معاون میراث فرهنگی استان سمنان از  ثبت جهانی مجموعه تاریخی بسطام و جنگل های هیرکانی که جنگل ابر نیز بخشی از این جنگل هاست خبر داد و گفت» ثبت جهانی این دو جاذبه گردشگری در دستور کار است.

مصطفی یغمائیان در دیدار با کرم محمدی معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود با اشاره به ظرفیت های تاریخی شاهرود، از انعقاد قرارداد طرح مطالعه بافت تاریخی شاهرود خبر داد و گفت:براساس این طرح، پس از تعیین ضوابط برای محدوده بافت، در حوزه بافت فعالیت می شود. علاوه براین زمینه سازی های لازم برای ثبت جهانی برخی جاذبه های تاریخی و گردشگری شاهرود در حال انجام است.
یغمائیان با اشاره به اینکه شاهرود دارای ظرفیت های بالایی در حوزه گردشگری است، خاطرنشان کرد: این شهرستان دارای هفت مرکز اقامتی، ۲۴ اقامتگاه بوم گردی و ۹ دفتر خدمات مسافرتی است.
سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز گفت: ۱۷۰۰ هنرمند صنایع دستی در ۴۲ رشته صنایع دستی در شاهرود در حال فعالیت هستند.
همایون جورابلو با بیان اینکه مهم ترین برند صنایع دستی شاهرود، سفال و سرامیک است، افزود: ایجاد بازارچه های دائمی عرضه و فروش صنایع دستی، از مهم ترین برنامه های در دست اجرا برای حمایت از هنرمندان صنایع دستی است.

منبع

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا