Header ad

با محبوب‌ترین سوغاتی‌های جهان آشنا شوید

کلاه حصیری

سوغاتی جزء جدانشدنی‌ سفر است. امکان ندارد به سفری بروید و دلتان نخواد برای عزیزانتان سوغاتی بیاورید یا برای خودتان یادگاری از آن شهر و کشور داشته باشید. هر کشوری نیز سوغات مخصوص به خود را دارد. فرانسوی‌ها عطرهایشان را به جهان عرضه می‌کنند؛ روس‌ها عروسک‌هایی که نشانگر فرهنگ و تمدنشان است، هندی‌ها فیل‌هایی چوبی که نماد کشورشان است و … در این یاداشت سعی کرده‌ایم محبوب‌ترین سوغاتی‌های جهان را به اختصار معرفی کنیم تا انتهای این مطلب با پارس توریسم همراه باشید.

کشتی‌گیر سومو/ ژاپن

کشتی‎گیر سومو یک عروسک نمادین ژاپنی است که در بین توریست‌هایی که برای بازدید از این کشور رفته‌اند بسیار محبوب است. گشتی‌گیر سومو را باید یکی از قهرمان‌ها و اسطوره‌های معروف ژاپن دانست که مجسمه آن به‌عنوان یک سوغاتی محبوب درآمده است. لازم‌به‌ذکر است که سوغات ژاپن  بسیار زیاد است که باید در جایی دیگر به تفصیل آنها را معرفی کرد.

کشتی‎گیر سومو

مجسمه‌ی حضرت عیسی/ برزیل

یک مجسمه از عیسی مسیح در ارتفاعات شعر ریو کشور برزیل قرار دارد که به‌نوعی می‌توان آن را نماد این کشور دانست. ارتفاع مجسمه اصلی ۳۰متر است. کپی‌هایی از این مجسمه در سراسر برزیل در سایزهای مختلف وجود دارد که شما می‌توانید به‌عنوان نماد کشور برزیل آن را تهیه کنید.

مجسمه عیسی مسیح

اتوبوس‌های دوطبقه/ انگلیس

اتوبوس‌های دو طبقه به نوعی نماد شهر لندن، پایتخت انگلیس است. زیرا وقتی در این شهر رویایی قدم بزنید در همه‌جای آن این اتوبوس‌ها را مشاهده می‌کنید. بنابراین طبیعتی است که به‌عنوان نماد این شهر، ماکت این اتوبوس‌ها را که در تمام لندن پیدا می‌شود؛ سوغاتی ببرید.

اتوبوس های دو طبقه

کلاه حصیری/ تایلند

کشور توریستی تایلند نیز به کلاه حصیری‌هایش معروف است. حتی اگر تاکنون به این کشور سفر نکرده باشید حتما در عکس‌ها و فیلم‌های مربوط به آن این  کلاه‌های خوش‌رنگ و زیبا را دیده‌اید. این کلاه‌ها معمولا با نقوش مینیاتوری تزئین شده‌اند.

کلاه حصیری

لیوان دراکولا/ رومانی

رومانی کشوری خارق العاده و مخصوص کسانی است که سلیقه خاصی دارند. جالب است بدانید سوغاتی و نماد این شهر نیز عجیب‌وغریب و خاص است. یک لیوان با طرلح دراکولا روی آن! جالب است بدانید اگر از بیشتر مردم دنیا در مورد رومانی سوال کنید اولین چیزی که به ذهنشان می‌رسد دراکولا است.

لیوان دراکولا

کفش‌های چوبی هلند

کفش‌های چوبی یکی از سوغات های بسیار محبوب هلند است. این کفش‌ها با نقوشی بسیار زیبا و رنگی تزئین شده‌اند و در همه جای کشور هلند یافت می‌شوند. مطمئن باشید این سوغاتی می‌توان یکی از جذاب‌ترین سوغاتی‌هایی باشد که عزیزانتان تاکنون دریافت کرده اند.

کفش‎های چوبی هلند

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا