Header ad

با غذاهای هندی آشنا شوید

پاو باجی

هند سرزمین خاص و پر از تنوع و جذابی است. وجود فرهنگ های مختلف در این کشور بزرگ، و در نتیجه آن، وجود رفتارها و سبک های زندگی مختلف، هند را به مقصدی جذاب برای توریست های دنبال چیزهای جدید کرده است. غذاهای هند هم یکی از جذابیت های آن است. هندی ها ذائقه خاصی دارند که باعث می شود غذاهای بعضا تندشان برای سایر افراد جذاب باشد.

در ادامه به بعضی از غذاهایی اشاره می کنیم که در خیابان های هند مییتوانید پیدا کنید. احتمالا شما هم وقتی آنها را در خیابان دیدید وسوسه خواهید شد که بخورید. حتما این کار را بکنید ولی توصیه می کنیم قبلش حتما از رعایت بهداشت در آن مغازه اطمینان پیدا کنید.

پاو باجی – غذای روح

این غذا برای روح ناشی از دولت غربی ماهاراشترا است. با این حال، Pav bhaji در بیشتر مناطق شمالی خود در زمستان می آید: در مکان هایی مانند ماهاراشترا، جایی که درجه حرارت به ندرت در ماه دسامبر و ژانویه افت می کند، زمستان واقعا چیزی نیست! رول سفید سفیده تخم مرغ به شکل یک ترکیب صاف از سیب زمینی پخت شده، گوجه فرنگی، پیاز، نخود سبز و فلفل (باجی) – با لشکری از کره که قبل از خدمت به بداجی مخلوط شده است. قلب و – احتمالا – سالم تر از میانگین کرایه خیابان شما، pav bhaji pukka (کلاس اول) grub!

پانی پوری

پانی پوری

Panipuri، همچنین به عنوان golgappa شناخته شده است، احتمالا یکی از شایع ترین غذاهای خیابانی منطقه است. در واقع شما می توانید تنوع این درمان در همه جا را در سراسر هند پیدا کنید، و ریشه دقیق آن به شدت مورد حمله قرار گرفته است. اگر قبلا برخی از هندی ها را می دانید، ممکن است کلمات pani و puri را به رسمیت بشناسید، به این معنی آب و نان است.

نگذارید؛ این به نظر می رسد آنقدر خسته کننده نیست. برای ساختن آن، توپهای پف و شیرینی توخالی سرخ شده و سپس آب پرتقال و فلفل سبز رنگ و سیب زمینی و نخود پر می شود. این ممکن است به نظر غیر معمول و کمی خوراکی تبدیل شود، اما در یک روز گرم بسیار طراوت است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا