Header ad

با غذاهای محلی جزیره قشم آشنا شوید

غذاهای محلی قشم

جزیره قشم هم مانند دیگر شهرهای جنوب کشورمان غذاهای محلی فوق‎العاده ای دارد که طعم این غذاها شما را شگفتزده خواهد کرد. در ادامه به معرفی مختصر چند نمونه از بهترین غذاهای محلی جزسره قشم خواهیم پرداخت. اگر شما هم عاشق غذاهای محلی هستید در ادامه با  پارس توریسم  همراه باشید.

ماهی برشته

ماهی برشته

 ماهی برشته که به کباب ذغالی نیز مشهور است. برای برشته کردن ماهیهای بزرگ مانند سنگسر، سرخو و … قشمی‎ها ابتدا شکم این ماهی‎ها را خالی کرده و سپس یک ترکیب فوق‎العاده از گشنیز، شوید، پیاز خردشده، فلفل، ادویه و فلفل سبز داخل آن  می‎ریزند.  سپس ماهی را در ورقه های فلزی می گذارند و برای کباب کردن آماده می‎کنند. مرحله بعدی قرار دادن ماهیها در یک ظرف درب دارد به همراه چند قطره آب است.  قشمی‎ها به خاطر طبع سرد ماهی این غذا را همراه با رطب میل می‎کنند.

برنج دیشو

برنج دیشو

برنج دیشو به این صورت پخته میشود که ابتدا مقداری شیره خرما را در آب حل کرده تا رقیق شود و سپس برنج را به جای دم کردن در آب در شیره خرما دم میکنند. این برنج را می توان با ماهی برشته  میل کرد.

هواری چکو میگ (پلو بچه میگو) 

هواری چکو میگ (پلو بچه میگو)

استفاده از میلو در غذاها از دیرباز در جنوب ایران رواج داشته است. پلو بچه میگو یکی از این غذاهاست. این میگو در زمان تخم ریزی در جنگل حرا صید میشود، آنها را در آب می جوشانند و خشک می‎کنند و سپس میگو خشک را به بازار می‎آوردند. این میگو را در پیاز تفت می‎دهند و سپس با برنج و عدس دم می‎کنند.

 انواع ماهی

ماهی مرکب

    قشم سرزمین انواع ماهی‎هاست، بهترین  غذاهایی که با ماهی پخته می‎شود را می‎توانید در این جزیره بیابید. کلمبا، زیبون، موفلک، هواری، عنکاس(ماهی مرکب یا ماهی خشک شده)  پودینی کوسه یا سفرماهی از جمله غذاهای فوق‎العاده خوش طعم و خوشمزه‎ای است که می‎توانید در جزیره زیبای قشم میل کنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا