Header ad

 با بکرترین مناطق ایران آشنا شوید

برای بسیاری از مردم  سفر در رفتن به محلی بکر و دور شدن از هیاهوی شهری تعریف می‌شود. سفر به مناطق بکر، جدا از لذت بردن از مناظر، شما را با فرهنگ و زندگی تازه‌ای آشنا می‌کند که یقینا قابل توجه است. از این رو معرفی بکرترین مناطق ایران شاید بتواند مقاصد سفر خوبی را به شما معرفی کند. برای آشنایی با چند نمونه از این جاذبه‎ها با پارس توریسم  همراه شود.

جنگل نیرنگ

جنگل نیرنگ یکی از جنگل‌های بکر و زیبای شمال کشور است که در نزدیکی جاده نیرنگ روستای کشکسرا قرار دارد. پارک جنگلی خانیکان در  این منطقه قرار دارد. پارک جنگی خانیکان در این منطقه قرار گرفته است. نیرنگ یکی از بکرترین مناطق نزدیک به نوشهر است.

ییلاق گرسماسر

جنگلی زیبا در مسیر رامسر به کتالم وجود دارد که این امکان را به شما می‌دهد تا زمانی را در منطقه‌ای بکر بگذرانید. در امتداد این جنگل ییلاق گرسماسر قرار دارد که می‌توان آن را زیباترین ییلاق رامسر دانست. نام روستا را از روی قلعه گرزمان سر  برداشته‌اند که هنوز خرابه‌های آن  در اطراف روستا یه‌جای مانده است گرزمان سر به معنی مکانی در بالای بهشت است.

کلاله/ خالد نبی

شاهکار خلقت منظره زیبای کلاله را می‌توانید در استان گلستان ببینید. در این منطقه مقبره خالد نبی و همچنین قبرستان  تاریخی خالد نبی (که چندی پیش تخریب شد) قرار دارند. خالد نبی ۹۰ کیلومتری گنبد کاووس قرار دارد. در اطراف خالد نبی جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده دیگری از جمله چشمه آفسوی، چشمه زاو و زیارتگاه امام‌زاده عبدالله کلاله نیز وجود دارد.

مارکده

روستای مارکده یکی از روستای استان چهارمحال و بختیاری می‌باشد. این روستا بسیار بکر و با طبیعتی فوق‌العاده است. در همه طرف روستا آب زاینده‌رود دیده می‌شود و اطراف رودخانه را هم باغ‌ها و درخت‌های بلند قامت پوشانده است. درست انگار قدم به یک تابلوی نقاشی گذاشته‌اید.

الموت

الموت را نیز می‌توان یکی از مناطق فوق‌العاده زیبا در ایران دانست. جاده از قلعه الموت و داستان‌های شگفت‌انگیزش، جاذبه‌های طبیعی زیاد دیگری نیز در الموت وجود دارد که دریاچه اوان، دژ الموت، جاده الموت و کوه‌هایش از جمله این جاذبه‌ها هستند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا