Header ad

باهاما کجاست؟

باهاما را شاید به خاطر این بشناسید که بعضی از ثروتمندترین افراد جهان، در آن سکونتگاهی داشته اند. حتی در گذشته شاهان ایرانی هم در آنجا بوده اند.

باهاما (به انگلیسی: The Bahamas) کشوری است انگلیسی‌زبان و شامل بیش از سه هزار جزیره بزرگ و کوچک در اقیانوس اطلس که در شرق فلوریدا آمریکا و در شمال کوبا قرار دارد. جمعیت باهاما ۳۵۰ هزار نفر و پایتخت آن ناسائو است. پول رایج این کشور دلار باهاما است.

این کشور با کشورهای ایالات متحده آمریکا، کوبا و هائیتی دارای مرز مشترک دریایی می‌باشد. از نظر درآمد سرانه باهاما یکی از ثروتمندترین کشورهای قاره آمریکا است و در این رتبه پس از ایالات متحده و کانادا قرار دارد.

۸۵ درصد از مردم آن از تبار آفریقایی و ۱۲ درصد اروپایی‌تبارند. سه درصد نیز زردپوست آسیایی‌اند. مردم بومی و اصلی باهاما لوکایایی‌ها بودند که شاخه‌ای از سرخ‌پوستان تائینوی آراواکی‌زبان به‌شمار می‌آمدند. باهاما نخستین خشکی در جهان جدید بود که کریستف کلمب در سال ۱۴۹۲ در آن لنگر انداخت.

نام باهاما از واژه‌های اسپانیایی baja mar (باخا مار) گرفته شده که به معنی «دریای کم‌عمق» است.

تور باهاما
تور باهاما

سواحل باهاماس بیش از همه توریست‌های آمریكایی و علاقمندان به غواصی را جلب می‌كند. سواحل باهاماس به دلیل آب های معتدل از یك محیط زیست دریایی بسیار غنی و مملو از صخره های مرجانی برخوردار است…

مجمع الجزایر باهاماس در شمال جزیره كوبا و در شرق ایالت فلوریدا در دریای كرائیب واقع شده است. مجمع الجزایر باهاماس از ۷۰۰ جزیره بزرگ و كوچك تشكیل شده كه در مجموع ۱۴ هزار كیلومتر مربع وسعت دارند. اما بخش اعظم این جزایر غیرمسكون هستند. باهاماس كه قبلا مستعمره بریتانیا بوده پس از استقلال دارای حكومتی شبیه كانادا و استرالیا است به عبارتی رئیس نمادین كشور الیزابت دوم ملكه بریتانیا است و فرمانداركل نیز كه مقامی تشریفاتی دارد را او تعیین می كند. در واقع ، نخست وزیر منتخب مردم در این سیستم حكومتی مشروطه رهبر اصلی كشور و تعیین كننده سیاست‌های آن است. سواحل باهاماس بیش از همه توریست‌های آمریكایی و علاقمندان به غواصی را جلب می‌كند. سواحل باهاماس به دلیل آب های معتدل از یك محیط زیست دریایی بسیار غنی و مملو از صخره های مرجانی برخوردار است. بندر ناسائو، پایتخت باهاماس در جزیره نیو پروویدنس قرار دارد. سفر به جزایر رویایی باهاماس.

منظره ساحلی زیبا در جزیره آندروس كه بزرگترین و در عین حال بكرترین جزیر مجمع‌الجزایر باهاماس محسوب می‌شود.

منظره هوایی زیبایی از منطقه اكسوما در مجمع‌الجزایر باهاماس كه از دو جزیره اصلی و صدها جزیره غیرمسكون تشكیل شده است.

ساحلی خالی از اغیار كه فقط ردهایی به روی ماسه‌های سفید رنگ آن دیده شده و یك قایق بادبانی كه پهنه دریا را می‌پیماید.

فستیوال جونكانو مشهورترین فستیوال در باهاماس كه در جریان جشن‌های كریسمس و سال نو برگزار می‌شود.

تصویری رویایی از خلیج فرناندز بی و آبهای شفاف ساحلی‌اش جزیره كت آیلند در باهاماس.

منظره تماشایی غروب آفتاب در جزیره گرند باهاما كه آب دریا و آسمان به یك رنگ درآمده‌اند.

تصویر زیبایی از یك خانه با سبك معماری كلونیال (دوره استعماری) و گل‌های آزالیا. در بسیاری از شهرهای مجمع‌الجزایر باهاماس معماری خانه‌ها هنوز سبك دوره استعماری را حفظ كرده است.

یك توریست در ساحل جزیره ایلوترا با قلاب ماهی می‌گیرد. ماهیگیری در وسط دریا و صید ماهی‌های بزرگ یا ماهیگیری به این سبك در جزایر باهاماس توریست‌های زیادی را به خود جلب می‌كند.

چشم‌اندازی از بندر اورلوكایا در جزیره گرندباهاما با هتل‌هایی مدرن و لوكس.

تصویر منطقه اكسوما كیس در جنوب شرقی جزیره نیوپروویدنس و پایتخت باهاما بندر ناسائو. این منطقه از مناطق حفاظت شده مجمع‌الجزایر باهاماس محسوب می‌شود.

تور باهاما شاید به اندازه تورهایی مثل تور ترکیه و تور امارات و تور تایلند رایج نباشد ولی مشتریهای خاص خود را دارد و شما هم میتوانید در آژانس های تهران تور باهاما پیدا کنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا