Header ad

باغ گیاه شناسی مشهد کجاست

باغ گیاه شناسی مشهد

باغ گیاه‌شناسی مشهد، یکی از جدیدترین با‌غ‌های گیاه‌شناسی ایران است. این پارک در سال ۱۳۹۲ افتتاح شد تا ضمن داشتن مزایای آموزشی و زیست‌محیطی، به یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری مشهد تبدیل شود.

در مساحت ۲۵ هکتاری باغ، بیش از ده کلکسیون متفاوت وجود دارد که هرکدام ویژگی‌ها و گونه‌های گیاهی خاص خود را دارند. از جمله کلکسیون‌های این باغ می‌توان به باغ رز، باغ گیاهان دارویی، باغ میوه، کلکسیون نهالستان، جشنواره گل‌های داوودی و باغ صخره‌ای اشاره کرد.

باغ گیاه شناسی مشهد

در باغ رز، با ۳۰ گونه گل رز در ۱۲۰ رقم مواجه خواهید شد. باغ میوه، با ۱۴۰ رقم درخت میوه و ۳۰ گونه درخت غیرمثمر، نمونه‌ایست از کوچه‌باغ‌های قدیمی ایران. در باغ گیاهان دارویی و معطر، بیش از ۲۰۰ گونه گیاهان دارویی وجود دارند تا بازدید از این باغ به خصوص برای دانشجویان رشته‌های تحصیلی مرتبط، بسیار آموزنده باشد.

بازدید از باغ گیاه‌شناسی مشهد را به خصوص به آن‌دسته از مسافران تور مشهد که به آموختن و مشاهده مسائل علمی، علاقه دارند، به شدت توصیه می‌کنیم. اما حتی اگر به گیاهان علاقه‌ای ندارید، این باغ را از دست ندهید. بازدید از چندین باغ بزرگ، سرسبز و باصفا و تماشای چشم‌اندازهای بسیار زیبا، خاطر هر کسی را آرامش می‌بخشد.

باغ گیاه‌شناسی مشهد، در بلوار جمهوری، در انتهای بزرگراه غدیر و در نزدیکی فرودگاه مشهد قرار دارد. مسافران با اتوبوس‌های واحد شهر به راحتی به آن خواهند رسید. همچنین خط ۱ و ۳ متروی مشهد در نزدیکی آن، ایستگاه دارند (ایستگاه متعلق به خط ۳ در زمان نگارش این متن هنوز افتتاح نشده است).

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا