بارش باران و آبگرفتگی در شهرهای مختلف ایران

 

در روزهای گذشته شاهد بارش باران شدید در شهرهای مختلف ایران بوده ایم، بارشی که برای بعضی نقاط موجب شادی و برای برخی موجب دردسر بوده است.

بارش شدید باران در «شهر آفتاب» باعث بروز اختلال‌هایی در کار نمایشگاه کتاب و ورود آب به داخل سالن‌های سرپوشیده این مجموعه شد.

بارش شدید باران در بعدازظهر سومین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران باعث اختلال در فعالیت نمایشگاه شده است.

به‌دلیل تعطیل بودن دیروز (جمعه، ۱۵ اردیبهشت‌ماه) تعداد قابل توجهی از بازدیدکنندگان به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آمده‌اند که به‌دلیل بارش باران، بیشتر آن‌ها سالن‌های سرپوشیده پناه آوردند و این موضوع باعث ازدحام بیش از حد جمعیت در سالن‌ها شده است.

همچنین میزان بارش باران به‌قدری شدید بوده که آب به داخل سالن‌های سرپوشیده وارد شده است.

 

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور در روز آینده خبر داد و افزود: شدت بارش در روز یکشنبه (۱۸ اردیبهشت) در استان‌های اصفهان، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شرق خوزستان خواهد بود.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس داده‌های هواشناسی و نقشه‌های پیش یابی، امروز (۱۶ اردیبهشت)، سامانه بارشی به سمت شرق حرکت می‌کند و از شدت بارش در مناطق غربی کشور یعنی شمال غرب، غرب، دامنه‌های البرز، زاگرس مرکزی و جنوبی کاسته می‌شود. با نفوذ سامانه بارشی به مناطق شرقی کشور برای مناطق شمال شرق، شرق، استان‌های واقع در مرکز، جنوب و جنوب شرق کشور رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد، بارش تگرگ و برخی نقاط باد و گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

احمدی کارشناس هواشناسی هم از احتمال آبگرفتگی معابر خبرداد و خاطرنشان کرد:شدت بارش ها به حدی خواهد بود که پیش بینی می شود در معابر شاهد آبگرفتگی شدید باشیم و این آبگرفتگی می تواند منجر به وقوع سیل شود.

وی تاکید کرد:شهروندان باید به توصیه های ایمنی ارائه شده توجه کرده و از حضور در نقاط پر خطر پرهیز کنند.

کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت هوای شهر تهران اذعان کرد:در شهر تهران نیز بارش های پراکنده باران را شاهد خواهیم بود و در خنک ترین حالت، دمای هوا به ۱۲ درجه سانتی گراد می رسد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *