Header ad

ایران و صعود به جام جهانی روسیه

تیم ملی فوتبال ایران

امشب و در پایان بازی ایران ازبکستان، به احتمال قریب به یقین تیم ملی ایران به جام جهانی صعود می کند. این دوره در روسیه برگزار می شود و با توجه به نزدیکی اش به ایران، خبر خوبی برای کانیست که قصد سفر به روسیه برای جام جهانی را دارند.

نتایج عالی در دیدارهای انتخابی جام جهانی، ایران را در آستانه یک صعود زودهنگام به جام جهانی روسیه قرار داده است.

یوزهای ایرانی امشب اگر در ورزشگاه آزادی ازبکستان را شکست دهند در فاصله دو هفته مانده به پایان رقابتها صعود خود را جشن خواهند گرفت. ایران می تواند پس از برزیل، دومین تیم صعود کننده به جام جهانی باشد.

این صعود، پنجمین صعود ایران به جام های جهانی خواهد بود و باعث خواهد شد ایران برای اولین بار در تاریخ دو جام جهانی متوالی را تجربه کند.

در جدول گروه A آسیا، ایران با ۱۷ امتیاز صدرنشین است، کره جنوبی و ازبکستان با ۱۳ و ۱۲ امتیاز در رده دوم قرار دارند. فرمول صعود همان فرمول همیشگی است، دو تیم اول مستقیما راهی جام جهانی می شوند، تیم سوم هم به بازی‌های پلی‌آف می رود.

در این گروه رقابت بین سه تیم ایران، کره جنوبی و ازبکستان است. ایران اگر فردا برنده شود کار را تمام می کند. در صورت برد ازبکستان کمی کار گره می خورد، تساوی هم نتیجه بدی برای ایران نیست و تنها صعودش را به تاخیر می اندازد.

جام جهانی روسیه
جام جهانی روسیه

این بار جام جهانی در ۱۱ شهر مختلف کشور روسیه برگزار می شود.
رقابت بزرگی که ۱ ماه شاهد مسابقات جذاب ان خواهیم بود یعنی از ۱۴ ژوئن تا ۱۵ جولای ، روسیه هم مانند سایر کشور هایی که در گذشته میزبان جام جهانی بوده اند
تدارک های ویژه ای دیده است و استادیوم های نوسازی را برای جام جهانی اماده می کند
اما شاید نکته حائز اهمیت و مهم در روسیه فاصله زیاد شهر ها از یکدیگر است که باید دید برنامه کشور روسیه دربارهآن چه خواهد بود.

اما خبر خوب برای ایرانیان اینکه طبق توافق میان مقامات وزارت خارجه روسیه و ایران، صدور روادید طبق شرایط خاصی از سال ۲۰۱۷ لغو خواهد شد.

به گزارش ایسنا، «یوگنی ایوانف»، رئیس بخش کنسولی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: براساس توافق جدید میان تهران و مسکو که در پنجمین نشست کمیسیون همکاری کنسولی دو کشور بدست آمد، از این پس گروه‌های گردشگران ۵ تا ۵۰ نفره که قصد سفر بین دو کشور را داشته باشند، برای مدت ۱۵ روز اقامت، نیاز به اخذ ویزا نخواهند داشت.

خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از «مایا لومیدز»، رئیس اتحادیه مجریان تور روسیه نوشت: توافق جدید حاصل شده میان ایران و روسیه، موجب افزایش قابل ملاحظه سفر گردشگران میان دو کشور خواهد شد، دقیقا مانند اتفاقی که میان دو کشور چین و روسیه رقم خورد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا