Header ad

ایران میزبان هفتمین دوره داوری شورای جهانی صنایع‌دستی منطقه غرب آسیا

مرکز روابط‌عمومی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خبر داد: ایران برای سومین بار در طول سالیان گذشته میزبان داوری شورای جهانی صنایع‌دستی منطقه غرب آسیا خواهد بود.

به‌نقل از این روابط عمومی  ، شورای جهانی صنایع‌دستی منطقه غرب آسیا با عضویت ۱۲کشور غرب آسیا شامل کشورهای کویت، عمان، اردن، لبنان، بحرین، فلسطین، قطر، عربستان، امارات متحده عربی، یمن و ایران در حال فعالیت است و در حال حاضر نیز ریاست این شورا برعهده غدا هیجاوی قدومی از کشور کویت است.

امسال از میان ۱۲ کشور نام‌برده هفت کشور برای شرکت در مراسم داوری ۲۰۱۸ شورای جهانی صنایع‌دستی منطقه غرب آسیا در ایرالام آمادگی کرده‌اند.

داوران حاضر در مراسم داوری شورای جهانی صنایع‌دستی منطقه غرب آسیا (wcc)، شامل یک یا دو داور از ایران، یک داور از کشور کویت، یک داور از کشور عمان و دو داور از کشورهای آسیایی و اروپایی هستند که در این مراسم حضور بهم می‌رسانند.

کاندیداهای ایران در این مسابقه از میان آثار چهارمین برنامه نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی سال۱۳۹۶ که دارای بالاترین امتیاز بودند انتخاب شده‌اند، حداکثر ۱۰۰ اثر و حداقل ۷۰ اثر از میان ۳۵۶ اثر برگزیده از نظر معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای حضور در مراسم داوری شورای جهانی صنایع‌دستی غرب آسیا واجد شرایط بوده و در حال تکمیل پرونده به منظور ارائه به شورای جهانی صنایع‌دستی منطقه غرب آسیا هستند.

منبع

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا