افزودن نشان استاندارد در صنعت گردشگری و پوشاک کشور

سازمان ملی استاندارد کشور

رییس سازمان استاندارد کشور خبر جالب داد، خبری که میتواند به بهبود وضعیت صنعت گردشگری و پوشاک کشور منجر شود و البته باید کارشناسان درباره آن نظرات تخصصی بدهند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: فعالیت های ما در حوزه حلال از بخش غذایی به حوزه های #گردشگری و #پوشاک توسعه می یابد.
به گزارش سازمان ملی استاندارد، نیره پیروز بخت در مراسم امضای یادداشت تفاهم با وزارت توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان گفت: علامت استاندارد حلال در مبادلات تجاری و بازرگانی روی کالاها ثبت می شود و نشان دهنده حلال بودن کالاها و محصولات صادراتی است.

وی افزود: ایران از نخستین کشورهایی است که فعالیت های آن بر مبنای فقه جعفری و بر پایه حلال انجام می شود و پس از انقلاب اسلامی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

به گفته این مقام مسئول، ایران عضو هیات مدیره موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی است و فعالیت های کشور در نهایت به تدوین استانداردهای ویژه به خصوص تدوین استاندارد حلال مواد غذایی منجر شده است.

سازمان ملی استندارد ایران استان تهران
سازمان ملی استندارد ایران استان تهران

رئیس سازمان ملی استاندارد افزود: امروز فراتر از غذای حلال می اندیشیم و به دنبال توسعه آن به بخش های گردشگری، غذایی و منسوجات هستیم.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم، سازمان ملی استاندارد موظف به تشکیل شورای سیاستگذاری حلال شد، افزود: بر این اساس، علامت استاندارد حلال طراحی و تصویب شد و آن را برای مباحث تجاری خود با سایر کشورها بهره خواهیم گرفت.

پیروزبخت افزود: اکنون ۱۸ واحد کشتارگاهی و ذبح در کشور، علامت استاندارد حلال را دریافت کرده اند که امید است این علامت به سایر حوزه های نیز تسری یابد.

وی با اشاره به اینکه ارمنستان سالانه پذیرای گردشگران بسیاری از ایران است، افزود: علاوه بر صنعت غذای حلال، گردشگری حلال نیز باید مد نظر دولت ارمنستان قرار گیرد.

سازمان ملی استندارد کشور، نهادیست که متولی ارزیابی و بررسی کیفیت محصولات کشور است.اولين تشکيلات مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتی ايران با تصويب قانون اوزان و مقياس ها در سال ١٣٠٤ خورشيدی مطرح  می شود .بعدها در سال  به لحاظ ضرورت تعيين ويژگيها و نظارت بر کيفيت کالاهای صادراتی و وارداتی ، ايجاد تشکيلاتی رسمی مورد توجه قرار گرفت و هسته اوليه تشکيلات سازمانی مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتی ايران به صورت اداره ای در اداره کل تجارت وقت شکل می گيرد . در سال  ١٣٣٩ با تصويب قانون تأسيس مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتی ، مؤسسه کار خود را در چارچوب هدف ها و مسئوليت های تعيين شده آغاز می نمايد…

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *