Header ad

ارزان ترین تاکسی های جهان در کدام شهرها هستند

تاکسی روسیه

معمولا بسیاری از مسافران پیش از سفرشان این دغدغه را دارند که حمل و نقلشان در سفر چگونه خواهد بود. تعدادی که با تور می روند و از خدمات گردشگری تور یا هتل خود استفاده می کنند. بعضی هم با خودرو شخصی خودشان سفر می کنند و معمولا در شهر مقصد هم از خودروی خود استفاده می کنند. اما در هر صورت چه با تور بروید و چه با خودروی خود و چه با وسایل حمل و نقل عمومی، حداقل یک بار هم که شده مجبور از استفاده از حمل و نقل عمومی آن شهر می شوید. این قضیه به خصوص در بعضی از شهرها مهم تر است چرا که نقاط گردشگری مختلفشان از هم فاصله دارد و باید از تاکسی و مترو و … استفاده کرد.

اینجاست که داشتن تاکسی های ارزان تبدیل به یک مزیت می شود. از طرفی ایران یکی از معدود کشورها یا شاید تنها کشوری باشد که در آن تاکسی کورسی یا به فهم خارجی ها، «تاکسی اشتراکی» وجود دارد. در سایر کشورها هر تاکسی فقط یک مسافر دارد و لذا چون تاکسی کورسی وجود ندارد، هزینه های تاکسی و در نتیجه هزینه های سفر افزایش  می یابد.

در ادامه لیستی از ارزان ترین شهرها را لیست می کنیم. خبر خوب اینجاست که بعضی از آنها در قالب تور تایلند مثلا یا تور روسیه ، مقصد ایرانیان هستند و این خبر خوبی است. نکته دیگر اینکه تاکسی ها معمولا با تاکسی متر کار میکنند و بر اساس کیلومتر پول می گیرند. پس شایسته است که قبل از سفر به بعضی نقاط، از مسیرها آگاهی نسبی داشته باشید. چراکه بعضی شهرها تاکسی ها کلاهبرداری دارند که ممکن است مسیر ها را تعمدا طولانی کنند تا پول بیشتری بگیرند. البته این تاکسی نماها فقط در بعضی از شهرها زیادند و اینگونه نیست که همیشه خطرشان وجود داشته باشد.

تاکسی مصر
تاکسی مصر

ارزان ترین تاکسی های جهان:

قاهره مصر

بانکوک تایلند

مسکو روسیه

مکزیکو سیتی مکزیک

جاکارتا اندونزی

بانگالور هند

بمبئی هند

بیجینگ چین

بخارست رومانی

کوالالامپور مالزی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا