Header ad

آشنایی با غذاهای فرانسوی

فرانسه به مانند سایر کشورهای جهان غذاهای مخصوص به خود دارد. بعضی از این غذاها و خوردنی ها به نام فرانسه شهرت جهانی پیدا کرده اند. برای مثال سیب زمینی سرخ شده در زبان انگلیسی فرنچ فرایز خوانده می شود. اما بعضی از غذاهای فرانسوی هم کمتر شناخته شده هستند هرچند آنها هم در نوع خود معروفند.

غذاهای فرانسوی برای رنگرزی و طعم آن شناخته شده است. پالت خود را از طریق این لیست از ۱۰ غذای فرانسوی برتر، با دستور العمل های خود را از غذاهای فرانسوی هدایت کنید.

غذاهای سنتی فرانسوی بر ترکیبات ساده تکیه می کنند که طعم های غنی و طبیعی مواد فرانسوی را افزایش می دهند. بسیاری از سرآشپزهای فرانسوی، تحسین بین المللی را برای تبدیل غذای فرانسوی به غذاهای عالی و تاثیر گذار بر صحنه های غذا در سراسر جهان به دست آورده اند. غذا در فرانسه به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ فرانسوی تبدیل شده است که در سال ۲۰۱۰ به لیست جهانی یونسکو از میراث فرهنگی نامرئی اضافه شد.

اولین قدم برای رسیدن به غذاهای فرانسوی، باید با تجربه کردن با پنیر های مختلف و شراب های فرانسوی شروع شود. فرانسه برای بعضی از بهترین شراب ها و پنیر های جهان مشهور است و حتی در اجاق های غواصی غیر رسمی در فرانسه نیز به طور جدی در فرانسه و فرانسه مورد توجه قرار گرفته است. در بسیاری از رستوران های فرانسوی شما می توانید یک وعده پنیر نرم، نیمه خام، فشرده و آبی را سفارش دهید، اگرچه در فرانسه معمولا بعد از دوره اصلی و قبل از بیابان سرو می شود.

فراتر از شراب فرانسه و پنیر ترکیبی از غذاهای سنتی دهقانی و بورژوایی فرانسوی است که بسیاری از آنها با تاریخ های طولانی، تغییرات منطقه ای و سازگاری های مدرن همراه است. از فرآورده های ساده و سنتی فرانسوی به غذاهای پیچیده فرانسوی، فرانسوی بالا پیدا نمی شود

سالاد نیکوز

غذا با توجه به سلیقه شما. بسیاری از دستور العمل های فرانسوی به طرز شگفت انگیزی ساده است و به نظر نمی رسد که غذاهای فرانسوی را به منوی هفتگی خود اضافه کنید. در اینجا لیستی از ۱۰ غذای فرانسوی که باید سعی کنید.

سوپ à l’oignon

Coq au vin

آبگوشت کارسوت

گوشت گاو بورگوینون

سوفله شکلات

فلامیمه

Confit de canard

سالاد نیکوز

راتاتویی

کیک پای سیب

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تور اروپا