۱۵هکتار جنگل در تنکابن در آتش سوخت

آتش 15 هکتار از جنگل های تنکابن را سوزاند

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تنکابن خبر داد: حوالی عصر دوشنبه در ارتفاعات جنگلی شهرستان تنکابن حادثه آتش سوزی به وقوع پیوست و   ۱۵ هکتار از جنگل های این منطقه را به آتش کشید.

 

سید مهدی مولایی با اشاره به اینکه عامل انسانی بویژه شکارچیان مهم ترین علت آتش سوزی در جنگل های این منطقه هستند گفت: آنچه سبب تاخیر در مهار آتش در جنگل های منطقه شد شیب تند و سخت گذر بودن منطقه است که در ارتفاع حدود هزار و ۵۰۰ متری دریا قرار دارد.

 

وی وزش باد شدید و شعله ور شدن زبانه های آتش را از دیگر دلایل طولانی شدن مهار آتش سوزی در عرصه های جنگلی این منطقه ذکر کرد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تنکابن با بیان این که همه ساله در فصل خزان، آتش به جان جنگل و مراتع منطقه می افتد، از عموم مردم بویژه گردشگران، مسافران، دامداران و شکارچیان خواست. از برافروختن آتش در جنگل خودداری کنند.

 

مولایی گفت: هم اینک کد امداد جنگل به شماره ۱۵۰۴ به طور شبانه روزی آماده دریافت پیام های مردمی درمورد وقوع حوادثی مانند آتش سوزی و سایر تخلفات در جنگل های غرب مازندران است.

 

آمارهای رسمی نشان می دهد که در ۶ ماه نخست سال جاری حدود ۲۱ فقره آتش سوزی در جنگل ها و مراتع غرب مازندران رخ داد که سبب نابودی حدود ۳۰ هکتار از جنگل های این منطقه شد.

 

شهرستان تنکابن ۱۶۰ هزار هکتار جنگل و مرتع را زیرپوشش دارد.

 

مازندران با ۲۴ هزار کیلومترمربع وسعت حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار اراضی جنگلی دارد که تحت مدیریت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه ساری و نوشهر است.

 

 

منبع نوشته:ایرنا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *